Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro w Krakowie: Tadeusz Błażusiak wraca do ścigania!

To zdecydowanie najważniejsza motoryzacyjna informacja ostatnich tygodni – Tadeusz Błażusiak wraca do zawodowego ścigania! Legendarny motocyklista rodem z Nowego Targu, wielokrotny mistrz świata dokładnie rok temu żegnał się z kibicami podczas inauguracyjnej rundy sezonu 2016/2017 Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w Krakowie, zakończonej zresztą jego triumfem. Teraz postanowił przerwać sportową emeryturę! Już 9 grudnia, w TAURON Arenie Kraków, podczas pierwszej odsłony nowego sezonu cyklu MŚ FIM SuperEnduro „Taddy” ponownie stanie na starcie! Tego wieczoru stolica Małopolski będzie miejscem rywalizacji, jakiej świat halowych, motocyklowych wyścigów jeszcze nie widział!

Decyzja Polaka jest zaskakująca, jednak niesamowicie cieszy wszystkich jego kibiców – to będzie powrót uwielbianego sportowca w wielkim stylu, a co najważniejsze – przed własną publicznością, w – jak sam mówi – jego Krakowie, w którym spędził większość życia.

Wydawało się, że tegoroczna lista startowa klasy Prestige wygląda naprawdę imponująco. Powrót małopolanina spowodował jednak, że poprzeczka została podniesiona jeszcze wyżej i sprawił, że obsada pierwszej rundy sezonu z pewnością przejdzie do historii tego sportu! To będzie starcie Starego Kontynentu z zawodnikami z USA, rywalizacja weteranów dyscypliny z młodymi wilkami.

Oprócz Tadeusza Błażusiaka, na torze zobaczymy takie nazwiska jak Cody Webb – obecny Mistrz USA, Colton Haaker – aktualny Mistrza Świata SuperEnduro, Alfredo Gomez – plasujący się klasyfikacji generalnej tuż za Haakerem, Jonny Walker – drugi Wicemistrz Świata. Reprezentantami „świeżej krwi” w najwyżej klasie startowej będą: Blake Gutzeit – zeszłoroczny Mistrz Świata Juniorów, Billy Bolt – zawodnik wkraczający w halowe, motocyklowe Mistrzostw Świata prosto z ekstremalnego enduro czy Alex Salvini – Mistrz Świata Enduro.

Powodów do kibicowania biało-czerwonym będzie jednak znacznie więcej. Na starcie w kategorii Junior zobaczymy Oskara Kaczmarczyka, Grzegorza Kargula i Emila Juszczaka.                                      

Również rywalizacja w klasie Pucharu Europy zapowiada się ciekawie – wystąpi w niej aż pięciu Polaków, a wśród nich: Tomasz Zych, Krzysztof Nędzka, Adam Zych, Mariusz Stafaniak oraz Szymon Pohrebny.

Więcej informacji: www.super-enduro.com.pl

Fot. Lukas Nazdraczew/Agencja Sport UP