Mistrzostwa Polski Seniorów w Slalomie Kajakowym na Kolnej

W najbliższy weekend, 8 i 9 lipca, na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie, najlepsi polscy kajakarze slalomowi będą rywalizować o medale krajowego czempionatu. Przed szansą obrony tytułu mistrzowskiego staną m.in. występujący w konkurencji C2 zawodnicy Krakowskiego Klubu Kajakowego – Piotr Szczepański i Marcin Pochwała.

Olimpijczycy z Londynu i Rio de Janeiro będą musieli odeprzeć atak tegorocznych wicemistrzów Europy – braci Filipa i Andrzeja Brzezińskich z AZS AWF Kraków oraz kolejnych reprezentantów krakowskiej uczelni – Michała Wierciocha i Grzegorza Majerczaka.

Utracony przed rokiem na Kolnej na rzecz Klaudii Zwolińskiej ze Startu Nowy Sącz (ubiegłorocznej mistrzyni świata i Europy juniorek) tytuł najlepszej polskiej kajakarki w konkurencji K1 będzie starała się odzyskać zawodniczka KKK Kraków, również olimpijka z Londynu i Rio de Janeiro, Natalia Pacierpnik.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w koronnej konkurencji K1 mężczyzn, gdzie najmłodszemu z klanu Polaczyków – Rafałowi (Zawisza Bydgoszcz) tytuł mistrzowski będzie chciał odebrać jego brat – aktualny mistrz Europy i wicemistrz świata Mateusz (także Zawisza Bydgoszcz). Do walki włączą się też z pewnością wicemistrz Europy Dariusz Popiela ze Spójni Warszawa i olimpijczyk z Rio de Janiero Maciej Okręglak ze Startu Nowy Sącz.

W konkurencji C1 o złoto z ubiegłorocznym mistrzem Polski Kacprem Sztubą z AZS AWF Kraków powalczą pływający w tych samych barwach klubowych jego brat Igor oraz olimpijczyk z Rio de Janeiro Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz). Wśród kobiet tytułu w C1 będzie bronić Aleksandra Stach (KKK Kraków/SMS Kraków).

Finałowe przejazdy indywidualnych osad zaplanowane są na niedzielę, 9 lipca.

Natomiast finały rywalizacji drużynowej, gdzie aktualnymi mistrzami kraju w konkurencjach K1K i K1M są zespoły Startu Nowy Sącz, w C1M zespół LKK Drzewica, a w C2M ekipa AZS AWF Kraków, przewidziane są na sobotę, 8 lipca.

Szczegółowy program Mistrzostw Polski Seniorów w Slalomie Kajakowym im. Antoniego Kurcza znajduje się w załączeniu.

Fot. MCH/ZIS