Mistrzostwa Polski na Kolnej: faworyci nie zawiedli

W Mistrzostwach Polski Seniorów, które w dniach 1-2 sierpnia odbyły się na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie, triumfowali najbardziej utytułowani reprezentanci kraju. Obyło się więc bez niespodzianek, w jakie obfitowały ubiegłoroczne mistrzostwa, zorganizowane także w podwawelskim grodzie.

Wśród pań najlepsze okazały się: w konkurencji K1K siódma zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie Natalia Pacierpnik z Krakowskiego Klubu Kajakowego, a w konkurencji C1K Justyna Janczy z UKS Spływ Sromowce Wyżne.

 

W rywalizacji mężczyzn zwyciężyli: w konkurencji K1M srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata, czwarty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie Mateusz Polaczyk z Zawiszy Bydgoszcz, w konkurencji C1M Grzegorz Hedwig z KS Start Nowy Sącz, a w C2M dwukrotni wicemistrzowie Europy Piotr Szczepański i Marcin Pochwała z KKK Kraków.

 

Mistrzostwa zakończyły efektowne zmagania zespołowe, w wyniku których złote medale zdobyły drużyny: Startu II Nowy Sącz (K1K), KKK Kraków (C1M), Zawiszy Bydgoszcz (K1K) oraz AZS AWF Kraków (C2M).

 

Szczegółowe wyniki rywalizacji o tytuły mistrzów Polski na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie można znaleźć w załącznikach.

 

Fot. MCH/ZIS