Mistrzem Polski jest Wisła!

Po raz trzynasty Wisła Kraków zdobyła tytuł piłkarskiego mistrza Polski. Krajowy prymat drużyna prowadzona przez holenderskiego trenera Roberta Maaskanta zapewniła sobie w niedzielę 15 maja po zwycięstwie w 183. derbowym meczu nad Cracovią 1-0 (1-0), a jedynego gola strzelił izraelski pomocnik Maor Melikson w 17 minucie gry. Do zakończenia rywalizacji w ekstraklasie pozostały jeszcze trzy kolejki spotkań, Cracovia ? mimo porażki z lokalną rywalką ? zachowała szanse na uratowanie się przed spadkiem.

Zbierający przez całą rundę wiosenną bardzo pochlebne recenzje Melikson, wspierany rym razem z trybun także przez rodziców i przyjaciół, znakomicie wykorzystał dośrodkowanie Patryka Małeckiego z rzutu rożnego i uderzeniem piłki głową zupełnie zaskoczył zawodników Cracovii.
Wszyscy kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta zgodnie dopingowali zespół „Białej Gwiazdy", zachowali też dyscyplinę po ostatnim gwizdku sędziego Huberta Siejewicza z Białegostoku. Na murawie kolejny duży sukces w 104-letniej historii klubu świętowali jedynie piłkarze i sztab ekipy. Sympatycy będą mogli wyrazić bardziej spontanicznie swoją radość dopiero 29 maja, po kończącym sezon meczu z Polonią Warszawa.
Wcześniej wiślacy zmierzą się jeszcze na wyjeździe z Legią Warszawa (21 maja) i Zagłębiem Lubin (25 maja). W tych samych dniach Cracovia podejmie Widzew Łódź i Jagiellonię Białystok, a 29 maja wystąpi w Bełchatowie.
Wisła ma obecnie 53 punkty, wyprzedzając Śląsk (43) i Jagiellonię (42). Zajmującą 15. miejsce Cracovia z dorobkiem 26 pkt, bezpośrednio wyprzedza Polonia Bytom (27), zamyka natomiast tabelę Arka Gdynia (25).

[galeria:343]
Fot. MCH/ZIS