Mistrz Szwecji pokonany przez Wisłę w Atlantic Cup: Gole Meliksona i Bitona

Zwycięstwem 2-0 (0-0) nad mistrzem i zdobywcą Pucharu Szwecji, zespołem Helsingborg IF rozpoczęli piłkarze Wisły udział w turnieju Atlantic Cup w Portugalii. Mecz odbył się w sobotę 28 stycznia na Estadio Algarve w Faro, jednej z aren Euro 2004. Bramki dla krakowskiej drużyny zdobyli: Meor Melikson w 67. i David ?Dudu? Biton w 69. minucie.

Od czwartku przygotowująca się do rundy wiosennej ekstraklasy ekipa Wisły przebywa na drugim zimowym zgrupowaniu - w miejscowości Vilamoura. Wśród wybrańców trenera Kazimierza Moskala zabrakło Radosława Sobolewskiego, który musiał się poddać zabiegowi ścięgna Achillesa i leczącego urazy mięśniowe łydki i uda Rafała Boguskiego.

W sobotnim spotkaniu wystąpili: Pareiko - Lamey (60 Jovanović), Jaliens (71 Chavez), Czekaj (60 Bunoza), Diaz (71 Paljić) - Wilk, Nunez (71 Jirsak) - Małecki, Melikson (71 Garguła), Kirm (60 Iliev) - Genkow (60 Biton).

Mistrzowie Polski od pierwszych minut dominowali na boisku, przeprowadzili wiele składnych akcji, wypracowali kilka bardzo dogodnych sytuacji strzeleckich. Efektem tej przewagi były gole uzyskane w drugiej połowie - w 67. minucie celnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Meor Melikson, a w 79 min inny izraelski piłkarz Wisły David „Dudu" Biton wykorzystał dośrodkowanie Patryka Małeckiego i precyzyjnym uderzeniem piłki głową podwyższył wynik na 2-0.

W ramach towarzyskiego turnieju Atlantic Cup „Biała Gwiazda" zmierzy się jeszcze z rywalami z Danii - FC Midtjylland (1 lutego o godz. 21.00) i Odense BK (5 lutego o godz. 21.00), a jeśli awansuje do finału, zagra jeszcze 7 lutego.
Wszystkie mecze Wisły w Portugalii transmituje telewizyjna stacja Orange Sport.