Misja Kleopatra na 14. Krakowskim Biegu Sylwestrowym: szampańska zabawa dla małych serc

Bardzo kolorowy i radosny był 14. Krakowski Bieg Sylwestrowy, który rozpoczął się w południe, ostatniego dnia 2017 roku na Placu Szczepańskim. Wzięło w nim udział ponad 2000 osób, w większości przebranych w wymyślne stroje. Cały dochód z tej imprezy zasili konto Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Biegaczom życzyli udanego startu, a później wręczali nagrody: Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Kamil Wojtas – Prezes Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans.

Prezes Fundacji Schola Cordis Prof. dr. hab. n. med. Janusz Skalski, zwracając się do uczestników 14. KBS powiedział: - Przyczyniacie się Państwo do tego, że przybędzie nam sprzętu medycznego. Chylę czoła i serdecznie Wam dziękuję.

Startującym sprzyjała pogoda. Do mety w dobrej formie dobiegł najstarszy zawodnik, 87-letni Jan Stachow z Krakowa.

Trasę Smoczej Piątki najszybciej pokonał, popisując się świetnym finiszem, Adam Czerwiński z Czasławia. Na tym dystansie pierwsze miejsce w rywalizacji pań zajęła Sandra Michalak z Sosnowca, występująca w barwach AZS AWF Katowice.

Radosną Dziesiątkę wygrał Krzysztof Bodurka z Nielepic, lekkoatleta AZS AWF Kraków, specjalizujący się w biegach górskich. Natomiast zmagania kobiet zdominowała dwukrotna olimpijka z Londynu – 2012 i Rio de Janeiro –2016 w chodzie sportowym Agnieszka Jerchowa z Dobczyc, znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Szwarnóg.

Tradycyjnie już po minięciu linii mety każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal. Były też róże dla pań, napoje musujące dla panów i słodycze dla dzieci. Nagrody za przebranie miały wyższą wartość od tych za dokonania sportowe. Pełne wyniki 14. KBS TUTAJ.

Konkurs na najlepsze przebranie biegowo-sylwestrowe

Indywidualnie: 1. Magdalena Mikler – „Magiczny Jednorożec”, 2. Justyna Fatyga-Juma – „Zła Czarownica i Królewna Śnieżka”, 3. Wacław Śliwa – „Bazyliszek”;

Zespołowo: 1. Maciej Cała z ekipą – „Chciałem se pobiegać Misja Kleopatra”, 2. Szkoła Podstawowa nr 1 z Krakowa – „Jedynka na Dzikim Zachodzie”, 3. Iwona Turcza z ekipą – „Rozbiegany stadion Dobczyce”;

Pary: 1. Józefa i Stanisław Różakowie – „Zabytki”, 2. Kamila Ślizowska i Grzegorz Osuch – „Kenijczycy” , 3.A licja Raczyńska i Kamil Osika – „Meksykanie”.

Dzieci: 1. Mateusz Mucha – „Elvis”, 2. Wiktoria Ryś –  „Lajkonik”, 3. Pola Kaszowska – „Anioł”.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS