Mini MŚ: w krakowskim turnieju triumf Francji i Włoch

Turniej Mini Mistrzostw Świata w Siatkówce pod Kraków Areną zakończył się sukcesem drużyn występujących pod szyldami Francji i Włoch. Takie nazwy przypadły w losowaniu siatkarzom Hutnika Dobrego Wyniku i siatkarkom Sandecji.

Hutnik Dobry Wynik (Francja) wyprzedził MKS I Andrychów (Kanada) i Kęczanina Kęty (Włochy), natomiast za Sandecją Nowy Sącz (Włochy) uplasowały się UKS Jedynka Tarnów (Wenezuela) i MKS I Andrychów (Chiny).

 

W trzy dniowej rywalizacji na dwóch boiskach koło Kraków Areny oraz na boiskach pobliskich szkół i uczelni uczestniczyły zespoły klubowe oraz szkolne i osiedlowe. Młodzi adepci siatkówki (10-15 lat) wykazywali się nie tylko niezłymi umiejętnościami, ale także pomysłowym dopingiem.

 

- Te ataki i te bloki, na rywali to wyroki – skandowała grupa dziewcząt podczas niedzielnych finałów.

 

Atmosfera wokół aren Mini  Mistrzostw Świata była równie gorąca jak podczas odbywających się w pobliżu meczów Grupy D „dorosłych” MŚ.

 

Dziewczęta i chłopcy z nieukrywaną satysfakcją paradowali w koszulkach przygotowanych specjalnie na Mini Mistrzostwa, skorzystali też okazji by „na żywo” zobaczyć znanych graczy z 6 krajów.

 

Krakowska edycja Mini MŚ została zorganizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundację Polska Siatkówka, Kinder+Sport,  Małopolski Związek Piłki Siatkowej i Gminę Miejską Kraków.

 

Fot. MCH/ZIS