Mini MŚ: 49 zespołów w krakowskim turnieju

Do krakowskiej edycji Mini Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Polska 2014 zgłosiło się 49 zespołów dziewcząt i chłopców. Rywalizują na dwóch boiskach przygotowanych przy głównym wejściu do Kraków Areny.

 

Turniej trwa od piątkowego popołudnia, w niedzielę, 7 września mecze rozpoczną się o godz. 9.30 a zakończą około 17. Warto zobaczyć, jak grają najmłodsi adepci siatkówki. Impreza przeznaczona jest bowiem dla zawodniczek i zawodników do lat 15.

 

Jej organizatorami w miastach-gospodarzach tegorocznych MŚ w Piłce Siatkowej Mężczyzn są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Polska Siatkówka, Kinder+Sport, a w przypadku podwawelskiego grodu także Małopolski Związek Siatkowej i Gmina Miejska Kraków.

 

- Mamy drużyny z całej Małopolski, z najdalszych zakątków naszego województwa, każdy klub wystawił swój zespół, otrzymaliśmy również zgłoszenia ekip szkolnych czy osiedlowych, również z innych regionów kraju – ze Śląska i Wielkopolski – mówi jeden z organizatorów, wiceprezes MZPS i trener siatkówki Dariusz Pomykalski – Najmłodsi uczestnicy są uczniami czwartych klas szkół podstawowych. Z uwagi na dużą ilość zgłoszeń, regulamin przewiduje rozegranie dwóch setów do 15 – bez przewag. Niestety, szybko można więc odpaść. Boiska zamontowane przed Kraków Areną z nawierzchnią Tarkett zostaną wykorzystane w następnych turniejach, pojawiło się już sporo pomysłów na popularyzowanie siatkówki w Małopolsce.

 

Fot. MCH/ZIS