Mini Maraton dla Arkadiusza Gardzielewskiego i Lilii Fiskowicz

Ponad 1500 osób rywalizowało w 11. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar Radia RMF FM. Najlepsi okazali się Arkadiusz Gardzielewski – utytułowany długodystansowiec, m.in. mistrz Polski w biegach przełajowych 2015, w maratonie 2013 czy w półmaratonie 2012 oraz Lilia Fiskowicz – doskonale znana w Krakowie Mołdawianka reprezentująca barwy Ukrainy.

Po Gardzielewskim na mecie pojawili się dwaj Ukraińcy – Roman Romanenko i Sergii Rybak, stały bywalec krakowskich biegów, triumfator 9. PZU Biegu Trzech Kopców.

Fiskowicz finiszowała natomiast przed Mariolą Ślusarczyk i Łucja Wiktorowicz. Czwarte miejsce w klasyfikacji pań zajęła Kamilia Hayder – członkini sztabu szkoleniowego, który prowadził oficjalne treningi przygotowujące do startu w 15. PZU Cracovia Maraton.

Wystrzałem z pistoletu sygnał do startu dała Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, do zmagań z trudami trasy biegaczy mobilizowała popularna piosenkarka Anna Wyszkoni, a czynnie udział w rywalizacji wzięła Ewa Wachowicz.

Kompletne wyniki Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar Radia RMF FM znajdują się TUTAJ.

Wcześniej odbyły się Biegi Radia RMF FM – Par i Rodzinny.

Fot. MCH/ZIS, Michał Klag