Międzynarodowe slalomy kajakowe o Puchar Prezydenta Krakowa: Olimpijczycy na torze KOLNA

Niepowtarzalną okazję obejrzenia popisów kajakarzy górskich, którzy wywalczyli kwalifikacje do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie będą mieli sympatycy sportu w najbliższy weekend ? 26 i 27 maja - na torze Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA. W Międzynarodowych Regatach Slalomowych o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego wezmą udział: Natalia Pacierpnik w K1, Marcin Pochwała i Piotr Szczepański w C2 oraz Mateusz Polaczyk w K1.

Pierwszych troje reprezentuje barwy gospodarza sobotnio-niedzielnych zmagań - Krakowskiego Klubu Kajakowego. Pochodzący ze Szczawnicy Mateusz Polaczyk jeszcze jesienią 2011 roku, gdy odniósł życiowy sukces i zdobył w Bratysławie wicemistrzostwo świata, był zawodnikiem AZS AWF Kraków, kilka miesięcy temu przeniósł się jednak do Zawiszy Bydgoszcz.

Rywalizacja na sztucznym torze KOLNA odbywa się w pięknej scenerii - z widokiem na Bielany. Regaty są znakomitą okazją do relaksu, do ośrodka można dojechać z centrum miasta ścieżką rowerową wzdłuż Wisły, samochodem lub autobusem MPK z Ronda Grunwaldzkiego bądź Rynku Dębnickiego linią nr 112 (kursy oznaczone literą T).

KOLNA jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków kajakarstwa górskiego na naszym kontynencie, w przyszłym roku - od 6 do 9 czerwca - odbędą się tu mistrzostwa Europy seniorów w slalomie.


Fot. MCH/ZIS