Międzynarodowe Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa: Wicemistrz świata pokonany przez braci

W odbywających się w ten weekend Międzynarodowych Regatach w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego nie obyło się bez niespodzianek. W konkurencji K-1 M (kajaki jedynki mężczyzn) aktualny wicemistrz świata z Bratysławy, reprezentant Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie Mateusz Polaczyk uzyskał co prawa najlepszy czas finałowego przejazdu, ale przez 4 punkty karne został sklasyfikowany na 4. miejscu. Na podium stanęli jego dwaj bracia - zwycięzca, najmłodszy z klanu Rafał oraz zdobywca trzeciej lokaty, 7. zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach i najstarszy z trójki Grzegorz. Reprezentantów Zawiszy Bydgoszcz przedzielił i na drugim stopniu "pudła" zameldował się Michał Pasiut z KS Start Nowy Sącz. Im oraz triumfatorom pozostałych konkurencji puchary wręczyli: Krzysztof Dębowski - Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Paweł Opach - Zastępca Dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa i Danuta Gonciarz - Sędzia Główny imprezy.

W zawodach na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA wystartowali goście z Niemiec, Kazachstanu czy nawet Nowej Zelandii. Nie zawiedli pozostali reprezentanci naszego kraju na Igrzyska Olimpijskie w Londynie - występujący na co dzień w barwach Krakowskiego Klubu Kajakowego Natalia Pacierpnik (K-1 K, kajaki jedynki kobiet) oraz Marcin Pochwała i Piotr Szczepański (C-2 M, kanadyjki dwójki mężczyzn) zgodnie zwyciężali w swoich konkurencjach.

Wokół malowniczo położonego toru, gdzie już w przyszłym roku (6-9 czerwca) będzie można śledzić na żywo zmagania o mistrzostwo Europy seniorów, licznie zgromadzili sie kibice, którym w zagrzewaniu do boju zawodników nie przeszkodziły nawet niedzielne, gwałtowne opady deszczu.

Wyniki:

C-1 M (kanadyjki jedynki mężczyzn)

1. Grzegorz Wójs (KS Start Nowy Sącz
2. Grzegorz Hedwig (KS Start Nowy Sącz)
3. Rafał Kij (KS Start Nowy Sącz)

K-1 M (kajaki jedynki mężczyzn)

1. Rafał Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz)
2. Michał Pasiut (KS Start Nowy Sącz)
3. Grzegorz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz)

C-1 K (kanadyjki jedynki kobiet)

1. Swietłana Poljakowa (Kazachstan)
2. Anna Ingier (KS Start Nowy Sącz)

C-2 M (kanadyjki dwójki mężczyzn)

1. Piotr Szczepański/Marcin Pochwała (KKK Kraków)
2.Michał Wiercioch/Grzegorz Majerczak (SMS Kraków)
3. Karol Kasprzak/Marcin Kasprzak (KKK Kraków)

K-1 K (kajaki jedynki kobiet)

1. Natalia Pacierpnik (KKK Kraków)
2. Edyta Węgrzyn (SMS Kraków)
3. Monika Liptak (UKS Spływ Sromowce Wyżne)

[galeria:429]