Michał Kościuszko w Rajdzie Polski

Krakowski kierowca Michał Kościuszko i pilot Maciej Szczepaniak wezmą udział w Rajdzie Polski, 10. rundzie mistrzostw Europy. Będzie to dla załogi LOTOS Dynamic Rally Team pierwszy w tym sezonie start na rodzimych trasach i zarazem poważny sprawdzian przed kolejnym rajdem szutrowym, rozgrywanym w mistrzostwach świata.

W Mikołajkach (28-30 września) Kościuszko i Szczepaniak pojadą samochodem Ford Fiesta RRC.

Tegoroczny Rajd Polski jest pierwszą z rund ME, do której wprowadzono odcinek kwalifikacyjny zamiast testowego. Dzięki kwalifikacjom na torze w Mikołajkach, zawodnicy mogą wybrać swoją pozycję na starcie. Podczas dwóch dni rajdu przewidziano 13 odcinków specjalnych o łącznej długości 233 kilometrów.

- Start w tegorocznym Rajdzie Polski to dla nas doskonała okazja do zaprezentowania się przed polską publicznością, a także do ostatniego treningu przed kluczową dla nas rundą mistrzostw świata. Jestem bardzo zadowolony, że po raz pierwszy zasiądę za kierownicą Forda Fiesty RRC właśnie na mazurskich szutrowych trasach. Fiesta zawsze dawała mi mnóstwo frajdy z jazdy, a po ostatnich testach z Markko Martinem wybór ten nasuwał się wręcz automatycznie. Mam nadzieję, że start tym samochodem dostarczy kibicom dużych emocji, a nam wielu niezapomnianych wrażeń z jazdy
- powiedział Michał Kościuszko dla portalu internetowego: www.lotosdynamicrallyteam.pl.


Fot. MCH/ZIS