Michael Biegler przemówił po polsku

Konferencja prasowa, która odbyła się 13 stycznia po południu w krakowskim hotelu Double Tree by Hilton rozpoczęła się od krótkiego wystąpienia niemieckiego trenera naszych piłkarzy ręcznych Michaela Bieglera w… języku polskim. W trakcie spotkania z dziennikarzami, omawiając ostatnie przygotowania biało-czerwonych do Mistrzostw Europy korzystał już z pomocy Jacka Będzikowskiego.

W środowej konferencji, poprzedzającej wieczorny trening w TAURON Arenie Kraków, uczestniczyli także kapitan reprezentacji Polski Sławomir Szmal oraz Przemysław Krajewski, Krzysztof Lijewski i Kamil Syprzak.

Michael Biegler nie podał jeszcze nazwisk swoich 16 wybrańców na wstępną rundę turnieju, obejmującą mecze z Serbią (15 stycznia), Macedonią (17 stycznia) i Francją (19 stycznia). Ma czas do czwartku, do godz. 20.00, czyli terminu konferencji technicznej EHF EURO 2016.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, selekcjoner unikał podawania szczegółów dotyczących problemów zdrowotnych niektórych zawodników, m.in. braci Bartosza i Michała Jureckich, Bartosza Konitza, Rafała Glińskiego czy Andrzeja Rojewskiego.

Z kolei, Sławomir Szmal przyznał, że miał w środę przejść badania lekarskie, ale nie doszły do skutku. Dla znakomitego bramkarza to sentymentalny powrót do Krakowa, gdzie na początku kariery, w latach 1997-199, występował  w Hutniku. - Zdałem sobie sprawę, jak stary już jestem – powiedział nieco żartobliwie.

Oceniając pierwszych rywali w tegorocznych ME Serbów, 37-letni Szmal zwrócił uwagę na to, że zmienili taktykę w defensywie: - Grają niezwykle twardo w obronie i bardziej zespołowo.

W ich szeregach nie ma w Krakowie dwóch znakomitych szczypiornistów: Momira Ilicia (MVP mistrzostw Starego Kontynentu w 2012 roku) i Marko Vujina.

Reprezentacja Serbii zapoznała się w środę z boiskiem w TAURON Arenie Kraków. Treningi uczestników EHF EURO 2016 odbywają się też w hali Akademii Wychowania Fizycznego.

Fot. MCH/ZIS