Mecz Polska – Rosja hitem XII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Po dwóch dniach XII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera siatkarze Rosji mają na koncie dwa zwycięstwa i 6 punktów. Reprezentacja Polski, dzięki niedzielnej wygranej z Chinami, zachowała szanse na końcowy sukces w turnieju, ale musi dziś pokonać ekipę Rosji w trzech lub czterech setach.

Poniedziałkowy, wieczorny mecz - początek o godz. 20.30 - jest bez wątpienia hitem trzydniowych zmagań w Kraków Arenie. Mimo towarzyskiego charakteru całego Memoriału i tego spotkania, spodziewamy się wielkich emocji i siatkówki na bardzo wysokim poziomie. Biało-czerwoni wystąpią, niestety, bez kontuzjowanego Mariusza Wlazłego, ale jest nadzieja, że nasz atakujący zdoła się wykurować na rozpoczynające się 30 sierpnia FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

 

Wcześniej, o godz. 17.30 Bułgaria zmierzy się z Chinami.

 

W niedzielę w Kraków Arenie triumfowali faworyci. Mistrzowie olimpijscy z Londynu Rosjanie wygrali z Bułgarami 3-1 (25-23, 22-25, 25-20, 25-19), a Polacy z Chińczykami 3-0 (25-18, 25-22, 25-17).

 

Kibiców serdecznie zapraszamy do stoiska Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, znajdującego się w Kraków Arenie tuż przy głownym wejściu. Można tu otrzymać bezpłatne ciekawe materiały informacyjne i zapoznać się z działalnością ZIS - organizatora i współorganizatora atrakcyjnych imprez sportowych, w tym także XII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

 

Fot. MCH/ZIS