Mecz LŚ Polska – Brazylia: parkingi, specjalna linia autobusowa „404”

Wielkie wydarzenie, jakim jest mecz Ligi Światowej siatkarzy Polska - Brazylia (piątek, 20 czerwca, godz. 19.30) rozpoczynający sportową działalność nowoczesnej hali Kraków Arena, stanowi również duże wyzwanie dla organizatorów.

Kibice, którzy wybierają się w piątkowy wieczór, 20 czerwca do Kraków Areny, proszeni są o podporządkowanie się zaleceniom policji i innych służb z nią współpracujących w trosce o sprawne parkowanie samochodów i poruszanie się w pobliżu hali.

 

Sugeruje się korzystanie z parkingów przy pobliskich centrach handlowych: Plaza, Decathlon i M1. Na ulicy Lema zostanie wyłączony jeden pas ruchu, na którym będą parkować autokary.

 

Przy Kraków Arenie znajdują się przystanki komunikacji miejskiej - linii tramwajowych nr 1, 4, 10, 14, 22 i 52. W ciągu kilkunastu minut można dojechać tramwajami z centrum miasta, m.in. Dworca Głównego do Kraków Areny.

 

W dniu meczu, 20 czerwca, uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa - nr 404 na trasie Dworzec Główny Wschód – Lubomirskiego - Rondo Mogilskie - Mogilska – Lema – Kraków Arena – Lema – Al. Jana Pawła II (nawrót  na wysokości ulicy Ułanów) – Mogilska – Rondo Mogilskie - Lubomirskiego - Dworzec Główny Wschód.   Między godz. 17.00 a 19.30 autobus nr 404 będzie kursował z częstotliwością - co 8 minut.  Obowiązuje normalna taryfa biletowa komunikacji miejskiej w Krakowie.

 

Więcej szczegółowych informacji dotyczących komunikacji miejskiej znajduje się na stronach internetowych: mpk.krakow.pl i zikit.krakow.pl.

 

Fot. MCH/ZIS