ME w kajakarstwie slalomowym: pięć medali polskich osad, dwa srebra braci Brzezińskich z AZS AWF Kraków

Bardzo udane były dla reprezentantów Polski mistrzostwa Europy w kajakarstwie slalomowym, które w dniach 1-4 czerwca zorganizowane zostały w słoweńskiej miejscowości Tacen. Ich bilans to dublet – złoto i srebro w konkurencji K1 M, srebro w konkurencji C2 M oraz dwa medale drużynowe – srebro w C2 M i brąz w K1 M.

Największy sukces osiągnęli przedstawiciele koronnej konkurencji – kajaków jedynek mężczyzn, gdzie pierwsze miejsce przypadło Mateuszowi Polaczykowi z Zawiszy Bydgoszcz, a drugie Dariuszowi Popieli ze Spójni Warszawa. To historyczny wynik i pierwsze w historii medale Polaków w K1 M zdobyte na mistrzostwach Europy!

Srebrny medal w kanadyjkach dwójkach mężczyzn zdobili bracia Filip i Andrzej Brzezińscy z AZS AWF Kraków. Na czwartej lokacie uplasowali się Piotr Szczepański i Marcin Pochwała z Krakowskiego Klubu Kajakowego, a Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak z AZS AWF Kraków na szóstej. Wszystkie te osady trenują na co dzień na torze kajakarstwa górskiego w OSiR KOLNA. Startując wspólnie – w konkurencji drużynowej – duety te wywalczyły srebrny medal.

Dorobek Polaków podczas tegorocznego czempionatu Starego Kontynentu uzupełnia drużynowy brąz w K1 M Mateusza Polaczyka, Dariusza Popieli i Macieja Okręglaka (Start Nowy Sącz).

Panie zaprezentowały się nieco gorzej od swoich kolegów z reprezentacji, ale warto odnotować dobry występ Klaudii Zwolińskiej. Ubiegłoroczna mistrzyni świata (z Krakowa) i Europy juniorek w K1 awansowała do finału i zajmując w nim dziewiąte miejsce zapewniła sobie start w tegorocznych mistrzostwach świata. Natalia Pacierpnik z Krakowskiego Klubu Kajakowego, olimpijka z Londynu i Rio de Janeiro, w tej samej konkurencji nie zakwalifikowała się niestety nawet do półfinału.

Kompletne wyniki mistrzostw Europy w Tacen znajdują się TUTAJ.