Marek Rutkiewicz zwycięzcą 50. Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Marek Rutkiewicz, 31-letni kolarz grupy CCC Polsat Polkowice, został triumfatorem 50. Małopolskiego Wyścigu Górskiiego, który zakończył się w sobotę, 12 maja, w Gliczarowie. W trzyetapowej rywalizacji zawodnik doskonale znany kibicom z udanych występów w Tour de Pologne wyprzedził o 1 minutę i 40 sekund Pawła Cieślika (Bank BGŻ) i o 4.31 Mariusza Witeckiego (Bank BGŻ). W środę, 9 maja, w przededniu MWG, na Rynku Głównym odbyło się 29. Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, po sygnet ze szlachetnego kruszcu sięgnął Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat).

Decydująca walka o zwycięstwo w jubileuszowym Małopolskim Wyścigu Górskim toczyła się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych - w zimnie, deszczu i we mgle. Po dwóch etapach w żółtej koszulce jechał Cieślik, ale miał zaledwie 5 sekund przewagi nad Rutkiewiczem - najlepszym „góralem" Tour de Pologne w 2009 roku.

Marek Rutkiewicz wygrał trzeci etap i zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej 50. MWG. Od 10 lipca zobaczymy go na trasie 69. Tour de Pologne z ostatnim etapem i metą - w poniedziałek 16 lipca - w Krakowie. Dwukrotnie (w latach 2004 i 2006) był bardzo bliski podium „generalki" TdP, plasując się na 4. pozycji, przed dwoma laty był siódmy.