Marcin Pochwała i Piotr Szczepański wicemistrzami Europy

Spełniły się marzenia Marcin Pochwały i Piotra Szczepańskiego. Po 5 latach wspólnych treningów zostali wicemistrzami Europy w konkurencji kanadyjek-dwójek (C-2). W niedzielę na krakowskim torze KOLNA przegrali tylko z francuskim duetem Pierre Labarelle/Nicolas Pechier.

- Doping kibiców dodał nam skrzydeł, bardzo im dziękujemy za to wspaniałe wsparcie - mówił po zdobyciu wicemistrzostwa Europy Marcin Pochwała. W pierwszej kolejności jednak podziękowania należą się naszemu trenerowi. Franta Valik z Prafi przygotowywał nas do sezonu od początku roku. Duży wkład w ten sukces ma także Krakowski Klub Kajakowy i jego prezes Zbigniew Miązek. Wspólnie osiągnęliśmy cel - mamy srebrny medal. 

Pochwała i Szczepański przed południem uzyskali dopiero 8. wynik. - Chcieliśmy przede wszystkim zakwalifikować się do finałowej „10" - wyjaśnił Piotr Szczepański. - W finale pojawiły się pewne problemy, najpierw na czwartej a potem na dwudziestej drugiej, ale utytułowani rywale też popełniali błędy.

Niedzielny występ Pochwały i Szczepańskiego dobrze rokuje przed wrześniowymi mistrzostwami świata w Pradze. Na uwagę zasługuje wysoka, 6. lokata braci Brzezińskich, którzy wyprzedzili multimedalistów ze Słowacji, bliżniaków Pavola i Petera HochSchornerów i broniących tytułu mistrzowskiego, Czechów Jaroslava Volfa i Ondreja Stepanka.

Dość niespodziewanie po „złoto" sięgnęli Francuzi Pierre Labarelle i Nicolas Peschier. To, na razie, ich życiowe osiągnięcie, podobnie jak 3. miejsce w zmaganiach seniorów, Czechów Ondreja Karlovsky'ego i Jakuba Jane. 

W K-1 kobiet triumfowała Brytyjka Fiona Pennie, przed Włoszką Stefanie Horn i Austriaczką Wolffhardt. 

Wyniki Mistrzostw Europy w Kajakarstwie Slalomowym Kraków 2013 można znaleźć TUTAJ.

Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie Slalomowym Kraków 2013, 9.06, K1K i C2

 

JS/ZIS