Marcin Miler odebrał nagrodę specjalną 13. Cracovia Maraton – samochód Renault Captur

Marcin Miler z Łazisk Górnych po odbiór nagrody specjalnej w 13. Cracovia Maraton - samochodu Renault Captur przyjechał do Krakowa w czwartek, 29 maja w towarzystwie żony Julii i syna Franka.

Podczas uroczystości  w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie laureat otrzymał karty, przy pomocy których otwierane i uruchamiane jest auto oraz dokumenty.

 

Wręczenia nagrody dokonali: Dyrektor ZIS  i 13. CM Krzysztof Kowal, a w imieniu Renault Polska pracownicy firmy Anndora sp. z o.o. - Kinga Pieńkowska-Zimoląg - Koordynator  działań wspólnych krakowskich Koncesjonerów, Tomasz Paszek - Kierownik Salonu Renault i Dacia, Dawid Wywrót - Specjalista ds. sprzedaży samochodów nowych Renault i Dacia.

 

Podsumowując trzydniowe Krakowskie Spotkania Biegowe z wieńczącym je w niedzielę, 18 maja 13. Cracovia Maraton Dyrektor Krzysztof Kowal podziękował Sponsorowi Generalnemu PKO Bankowi Polskiemu, Sponsorom, Partnerom, Wolontariuszom i podkreślił szczególną rolę w sprawnym przebiegu maratonu służb mundurowych: - Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zniechęciły ani organizatorów ani tym bardziej maratończyków. Na 24 godziny przed startem podjąłem decyzję, że maraton się odbędzie na nieco zmienionej trasie z powodu zalania bulwarów wiślanych.  Za to, że udało się wszystko sprawnie przeprowadzić nalezą wielkie słowa uznania ludziom odpowiedzialnym za organizację ruchu. W niedzielę była już piękna pogoda,  niemal idealna dla maratończyków. Nikt z nas nie ma już wątpliwości, że start i meta Cracovia Maraton powinna się znajdować na Rynku Głównym, w pięknej scenerii, z dużą liczbą kibiców.


Renault Polska po raz pierwszy postanowiło ufundować nagrodę w Cracovia Maraton. Formuła konkursu została z zainteresowaniem przyjęta przez uczestników maratonu.

 

- Chciałabym bardzo podziękować Panu Dyrektorowi i całej ekipie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, która wykonała ogromną pracę - powiedziała Kinga Pieńkowska-Zimoląg. - Sponsor to nie tylko ktoś, kto daje nagrodę, ale również mocno angażuje się w całe przedsięwzięcie. W imieniu Renault dziękuję, że mogliśmy brać udział w tak fajnej imprezie.


Jak poinformowała Agnieszka Biernat z  Działu Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych ZIS, konkurs został  przeprowadzony na bazie algorytmu. Po jego obliczeniu przy pomocy daty urodzenia uczestnika i osiągniętego przez niego czasu biegu na pozycji 898 (taka była liczba konkursowa oznaczająca pojemność skokową silnika Renault Captur) znalazł się Marcin Miler z Łazisk Górnych.

 

W Cracovia Maraton wystartował po raz drugi (poprzednio w 2013 roku) i o pół godziny poprawił rekord życiowy, uzyskując czas 3:23.29.

 

Marcin Miler biega od sześciu lat. W maju wybierał się na maraton do Pragi, ale w ostatniej chwili zmienił decyzję. Nie przypuszczał, że w Krakowie spotka go tak wielka i bardzo miła niespodzianka.

 

- Przeniesienie startu i mety do Rynku Głównego jest strzałem w dziesiątkę. Ostatni kilometr pokonywaliśmy przy wspaniałym dopingu kibiców. To było mistrzostwo świata – ocenił 13. Cracovia Maraton laureat nagrody specjalnej Marcin Miler. – Żonie dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość, ale podejrzewam, że będę musiał dzielić się nagrodą.

 

Fot. MCH/ZIS