Marcin Kantor i Artur Bagiński z numerem 1. w III Grand Prix Polski w Krakowie

Marcin Kantor i Artur Bagiński otwierają listę zawodników, którzy zostali rozstawieni w III Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, rozpoczynającego się eliminacjami już w najbliższy piątek, 18 czerwca na terenie kąpieliska przy ul. Bulwarowej 1, obok Zalewu Nowohuckiego. Wśród ośmiu par mających zapewniony udział w turnieju głównym (sobota-niedziela od godz. 9) znaleźli się także zwycięzcy GP w Nysie: Artur Jacyszyn - Grzegorz Pietkiewicz i trzeci duet rozegranego w Radomiu Pucharu Polski: Sebastian Sobczak - Damian Słomka, a także olimpijczyk z Atlanty, jeden z najwyższych siatkarzy świata (215 cm wzrostu) Marcin Nowak z Michałem Michalakiem.

Termin krakowskiego Grand Prix Polski - z pulą nagród 20 tys. złotych - zbiegł się w tym roku z datą zawodów Swatch FIVB Beach Volley Touru w Pradze (z pulą nagród 190 tys. dolarów), gdzie w turnieju głównym wystąpią nasi eksportowi gracze: Grzegorz Fijałek – Mariusz Prudel i  Michał Kądzioła -  Jakub Szałankiewicz. Z eliminacji w stolicy Czech wybierają się natomiast do podwawelskiego grodu Maciej Biernat i Bartosz Lewicki.
W doborowym gronie siatkarzy plażowych z krajowej czołówki zobaczymy posiadaczy „dzikiej karty” krakowian Michała Dzierwę i Mateusza Mrozowskiego.  
Dużą gratką dla kibiców będzie na pewno pokazowy turniej kobiet z udziałem utytułowanych siatkarek halowych: Magdaleny Śliwy i Agnieszki Śrutowskiej z partnerkami oraz Sabiny Rusinek i Pauliny Stojek (Wisła AGH) oraz Sandry Biernatek i Magdy Jagodzińskiej (AZS Skawa UE Kraków).
Magdalena Śliwa zamierzała zagrać razem ze swoją utalentowaną córką, Izabelą, ale kontuzja uniemożliwiła występ popularnej „Pestce”, pojawi się jednak na trybunach by dopingować mamę – dwukrotną mistrzynię Europy.