Majka królem Tatr i nowym liderem, w sobotę wielki finał w Krakowie

W znakomitym stylu Rafał Majka wygrał w piątek, 8 sierpnia szósty etap 71. Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej, został nowym liderem wyścigu i w sobotę będzie bronił w Krakowie żółtej koszulki podczas jazdy indywidualnej na czas.

Najlepszy „góral” tegorocznego Tour de France nie miał sobie równych także w słowackich i polskich Tatrach. Po czwartkowym sukcesie w Štrbskim Plesie, dzień później na ostatnich 2 kilometrach uciekł rywalom i samotnie przejechał linię mety.

 

- Tej bomby, którą odpaliłem w końcówce, nikt nie był w stanie zatrzymać – komentował swój wyczyn wychowanek Krakusa Swoszowice i trenera Zbigniewa Klęka, dziś idol sympatyków kolarstwa nie tylko w naszym kraju.

 

Przed ostatnim aktem 71. Tour de Pologne – jazdą indywidualną na czas, ze startem i metą na Rynku Głównym w Krakowiie, Majka (Tinkoff-Saxo) w klasyfikacji generalnej wyprzedza zawodników grupy Movistar: Benata Intxausti – o 18 s  i Jona Izaguirre - o 22 s.

 

Obaj Baskowie są mocni w „czasówkach” i na 25-kilometrowym dystansie z Krakowa pod Wieliczkę i z powrotem dojdzie zapewne  do ich pasjonującej rywalizacji z Rafałem Majką o końcowe zwycięstwo w 71. Tour de Pologne.

 

Krakowianie i wszyscy, którzy zjawią się w sobotę, 9 sierpnia w podwawelskim grodzie będą mieli niepowtarzalną szansę obejrzenia wspaniałego widowiska. Zapraszamy na trasę i na Rynek Główny! Początek zmagań kolarzy o godz. 15.00, zakończenie - o 18.30 a potem dekoracja najlepszych.

Już od godz. 11.00 odbędą się w centrum miasta wyścigi najmłodszych następców Rafała Majki – w finale 7. Nutella Mini Tour de Pologne.

 

W związku z 71. TdP wprowadzone zostały 9 sierpnia w Krakowie zmiany w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej, informacje o tym można przeczytać w poniższych załącznikach.

 

Więcej szczegółów i komplet wyników - na stronie internetowej: www.tourdepologne.pl.

 

Fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne