Losowanie EuroVolley 2017: Siatkarze Serbii, Finlandii i Estonii rywalami Polaków. Największe emocje w Krakowie!

Polscy siatkarze rozpoczną rywalizację w przyszłorocznych mistrzostwach Europy meczami z reprezentacjami Serbii, Finlandii i Estonii. Na początku turnieju EuroVolley 2017 kibice w Krakowie emocjonować się będą spotkaniami Rosji, Bułgarii, Słowenii i Hiszpanii.

Podziału na grupy dokonano we wtorek, 15 listopada  podczas ceremonii losowania w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Grupa A (Gdańsk): Polska, Serbia, Finlandia, Estonia
Grupa B (Szczecin): Włochy, Niemcy, Słowacja, Czechy
Grupa C (Kraków): Rosja, Bułgaria, Słowenia, Hiszpania
Grupa D (Katowice): Francja, Belgia, Holandia, Turcja.

Turniej zostanie rozegrany od 25 sierpnia do 3 września 2017 r. W fazie pucharowej Polacy występować będą w TAURON Arenie Kraków. W podwawelskim grodzie przewidziano wszystkie najważniejsze wydarzenia EuroVolley 2017 Poland, w tym mecze o medale.

W trakcie wtorkowej gali gości z kraju i zagranicy powitała - w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i własnym - Katarzyna Król, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Okolicznościowe wystąpienia mieli także Prezydent Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) Aleksandr Boricić i Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

Do wizyt w  miastach-gospodarzach ME  zachęcali przedstawiciele Krakowa, Gdańska, Katowic i Szczecina.

Losowanie przeprowadzili Periklis Bakodiimos i Wojciech Czayka, rolę „sierotki” powierzono dwukrotnej mistrzyni Europy Małgorzacie Glince-Mogentale.

Widowisko w Teatrze Słowackiego, łączące elementy sportowe i artystyczne można było oglądać  w Polsacie Sport News.

Uruchomiona już została oficjalna strona internetowa: www.eurovolley2017.com

 

fot. Łukasz Zawadzki/ZIS