List intencyjny Dyrektora Maratonu

"Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do współpracy przy tworzeniu tego wspaniałego wydarzenia."Dotyczy: Współtworzenia punktów dopingu podczas 12. Cracovia Maraton.
Kraków, 27 marca 2013 r.
List intencyjny
Szanowni Państwo,

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie od 2010 roku jest organizatorem największego krakowskiego wydarzenia biegowego Cracovia Maraton. Impreza, w której uczestniczy kilka tysięcy osób na różnych dystansach, kibicuje im dalszych kilkanaście tysięcy, zaś w organizację jest zaangażowanych kilkadziesiąt instytucji oraz kilkuset wolontariuszy w tym roku zostanie zorganizowana już za miesiąc - 27 i 28 kwietnia. Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do współpracy przy tworzeniu tego wspaniałego wydarzenia.

Główny bieg maratoński, na dystansie 42 km i 195 m, rozpocznie się już tradycyjnie na Krakowskich Błoniach, a trasa będzie wiodła przez Zwierzyniec, Stare Miasto, Rynek Główny i okolice Wawelu w kierunku Podgórza, przez Most Piłsudskiego na Kazimierz, wzdłuż Wisły do Ronda Grzegórzeckiego, przez Dąbie, Aleją Pokoju do Czyżyn, następnie Aleją Jana Pawła II, przez Plac Centralny i część Nowej Huty, Aleją Solidarności i Bulwarową oraz z powrotem Aleją Pokoju do Stopnia Dąbie i Bulwarami Wiślanymi przez Salwator do mety zlokalizowanej u zbiegu ulic 3 Maja i Reymana.

Cracovia Maraton staje się magnesem dla zagranicznych biegaczy, systematycznie rośnie ich liczba i reprezentują już ponad 50 krajów. Wszyscy maratończycy potrzebują wsparcia w swoim nieprzeciętnym wysiłku. Zwracamy się więc do Państwa z propozycją zorganizowania grup dopingujących biegaczy. Wyznaczyliśmy blisko 50 miejsc, we wszystkich dzielnicach, przez które wiedzie trasa.

Proponujemy Państwu wybrać jedno lub kilka z nich, by tam kibicować maratończykom, a przy okazji promować swoją szkołę, firmę, instytucję, stowarzyszenie. Mile widziane będą orkiestry, zespoły taneczne, chóry, cheerleaderki, ale szczególnie gorąco zachęcamy do realizowania własnych pomysłów.

Oczekując szybkiego nawiązania współpracy, załączamy infografikę, która ułatwi podjęcie decyzji. Zapraszamy również na naszą stronę internetową: www.cracoviamaraton.pl.


Krzysztof Kowal

(--)
Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Dyrektor Maratonu