Liga Europejska: Pierwsze zwycięstwo Wisły - Fulham pokonany!

Piłkarze Wisły Kraków odnieśli w czwartek 20 października pierwsze zwycięstwo w Lidze Europy, w meczu grupy K pokonali na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana angielski Fulham FC Londyn 1-0 (0-0). Jedyną bramkę zdobył David ?Dudu? Biton w 60 minucie spotkania.

Po wcześniejszych porażkach z duńskim Odense BK w Krakowie 1-3 (0-1) i holenderskim Twente FC w Enschede 1-4 (1-2), mistrzowie Polski wywalczyli wreszcie punkty w rozgrywkach grupowych LE.

Goście z Londynu od 29 min występowali w dziesiątkę po ukaraniu Moussy Dembele czerwoną kartką za faul na Gervasio Nunezie. W 87 min sędzia Martin Hansson ze Szwecji pokazał drugą żółtą kartkę zawodnikowi Wisły Osmanowi Chavezowi i reprezentant Hondurasu też musiał opuścić boisko, ale gospodarze zdołali utrzymać korzystny wynik.

W tabeli grupy K Wisła zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 3 pkt (bramki: 3-7). Prowadzi Twente - 7 pkt (9-3) przed Fulham - 4 pkt (3-2) i Odense - 3 pkt (4-7).

Przed krakowską drużyną jeszcze trzy mecze: 3 listopada - w Londynie z Fulham FC, 1 grudnia - także na wyjeździe z Odense BK i 14 grudnia (godz. 21.05) u siebie - z Twente FC Enschede.

[galeria:391]
Fot. MCH/ZIS