Krakowskie Spotkania Biegowe: sobota pełna atrakcji!

W drugim dniu tegorocznych Krakowskich Spotkań Biegowych – w sobotę, 14 maja przewidziano moc atrakcji, przeznaczonych w szczególności dla najmłodszych i całych rodzin. Poza biegami w ramach Bonarka Mini Mini Cracovia Maraton i Biegiem Rodzinnym Radia RMF FM, na Błoniach Krakowskich zorganizowane zostaną różne zabawy, gry, konkursy i animacje.

 

Atrakcje w miasteczku Krakowskich Spotkań Biegowych na Błoniach Krakowskich – 14.05.2016 (8.00-18.00)


Sklep Animatora

Malowanie twarzy, bańki mydlane, modelowanie balonów.


Lekkoatletyka dla Każdego - zajęcia sportowe z AZS AWF Kraków

W godz. 10.00-15.00

Stacja 1 - Wyścig płotkarsko-sprinterski

Indywidualnie: Bieg na czas. W odległości 20 m od linii startu ustawiona jest tyczka. W jedną stronę biegniemy slalomem pokonując wzdłużnie ustawione płotki pomiędzy tyczkami, zawracamy za tyczką i wracamy sprintem do mety.

Stacja 2 - Trójskok łączony

Indywidualnie: Jedna próba. Wyznaczamy rozbieg oraz linię odbicia oraz rozkładamy taśmę pomiarową do skoków łączonych. Dziecko wykonuje trójskok (może być z zatrzymaniem). Zapisujemy łączną długość trzech skoków.

Stacja 3 - Wyścig sprawnościowy

Indywidualnie: Bieg na czas. W odległości 20 m od linii startu ustawiona jest tyczka. W jedną stronę wykonujemy przewrót w przód, biegniemy przez drabinkę koordynacyjną, wykonujemy skoki na macie krzyżakowej i zawracamy za tyczką. Wracając przenosimy ringo z jednej tyczki na drugą i biegniemy do mety.

Stacja 4 - Rzut Vortexemdo celu (ścianka rzutowa)

Indywidualnie: 3 próby. Wyznaczamy linię rzutu w odległości 10-15 m od ścianki rzutowej. Zadaniem jest trafić w otwory. Zapisujemy liczbę trafień.

Stacja 5 - Rzut oszczepem (turbo oszczep)

Indywidualnie: Dwie próby. Wyznaczamy rozbieg (5 m) i linię rzutu. Zapisujemy lepszy wynik.

Stacja 6 - Bieg sztafetowy dla rodzin
Dwuosobowe zespoły dorosły/dziecko: Bieg na czas. Wyznaczamy linię startu/mety oraz prostokąt o boku 20m na 10m. Biegniemy z ringo w ręku, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara: pierwsza prosta przez 4 płotki, druga przez drabinkę koordynacyjną, trzecia –bieg slalomem, ostatnia prosta: odkładamy ringo i toczymy piłkę lekarską do tyczki i z powrotem do wyznaczonego miejsca, bierzemy ringo i biegniemy do mety. Przekazujemy ringo drugiemu zawodnikowi. Mierzony jest czas łączny dwóch osób.
 

Policja

Profilaktyka ruchu drogowego, w tym najmłodszych uczestników ruchu. Na stoisku policji zostaną omówione podstawowe zasady zachowania w ruchu drogowym jako pieszy, rowerzysta, kierujący lub pasażer. Zapraszamy również na stoisko Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, gdzie funkcjonariusze przygotują sporo atrakcji dla najmłodszych. Będzie można wsiąść do radiowozu, usiąść na policyjnym motocyklu czy zdjąć pamiątkowe odciski palców.
 

Straż Miejska

Strażnicy przeprowadzą pokaz taktyki i techniki interwencji, głównie z wykorzystaniem siły fizycznej, a także pałki służbowej. Pokażą obronę przed atakiem niebezpiecznym narzędziem czy przed atakiem kilku osób. Każda interwencja kończy się „kajdankowaniem” osoby ujętej.
Pokazy psów obejmują tzw. posłuszeństwo oraz pokaz wykorzystania psa jako środka przymusu bezpośredniego. Psy w Straży Miejskiej są wykorzystywane do zadań patrolowo-interwencyjnych, więc te cechy są najważniejsze. Po pokazach będzie można pogłaskać „psiego funkcjonariusza” i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
 

WKS Wawel – m.in. lot balonem i prezentacja samochodów wojskowych

Dla uczestników Krakowskich Spotkań Biegowych przewidziana została dodatkowa atrakcja. Każdy z nich będzie mógł za darmo odbyć lot balonem!

Ponadto, planowane jest przeprowadzenie animacji dla dzieci w postaci konkursów oraz mini biegów na orientację, konkursów strzeleckich i piłki nożnej.
 

Kraków Kings

Pokazy footballu amerykańskiego.
 

Rodzinny Piknik Zwierzaka

Organizowany we współpracy z Fundacją Nauka i Kultura (biegi z psami, pokazy, adopcje, porady weterynaryjne).

Na Rodzinnym Pikniku Zwierzaka na wszystkie dzieci będzie czekało wspaniałe wesołe miasteczko oraz warsztaty:

1) Malowanie buziek – zwierzaki

2) Tatuaże

3) Warsztaty recyklingu

Tematy:

- co można zrobić z rolek po papierze toaletowym

- zabawa z kapslami

- smoki z kartonów po jajkach

- fruwające bociany, koty, jeże ,sowy, lwy co można zrobić z płyty CD

- butelkowe świnki, przemarsz zwierzaków przez las

- kolorowy świat motyli

Loteria – nagrody książkowe dla dzieci.

Będą też gry, konkursy i zabawy.

Wszystkich chętnych zapraszamy również do udziału w Biegu Małych i Dużych Psów! Szczegóły TUTAJ.


Strefa PZU „Podziel się kilometrem”

Inicjatywa polega na zachęcaniu Polaków do pomagania innym.

Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedzi strefę „Podziel się kilometrem”, będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku, ergometrze lub rowerku.
Od tego roku, PZU uruchomiło dodatkowo strefę dziecięcą z urządzeniami dla najmłodszych oraz strefę nordic walking. Dzięki temu, akcja „Podziel się kilometrem” jest przystosowana dla całych rodzin, które wspólnie mogą zbierać środki na charytatywny cel.  Za każdy przebiegnięty kilometr podczas 15. PZU Cracovia Maraton, PZU przeznaczy 10 złotych na Specjalistyczny Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie.

Do akcji włączyć się może absolutnie każdy.
 

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Pomiary glukozy we krwi, badanie płaskostopia przy pomocy podoskopu, konsultacje stomatologiczne, a także malowanie twarzy, animacje z clownami i spotkanie z psem terapeutą to tylko niektóre z atrakcji zapewnianych podczas Krakowskich Spotkań Biegowych 2016 przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie.