Krakowskie Spotkania Biegowe 2017 – moc atrakcji nie tylko dla biegaczy!

Krakowskie Spotkania Biegowe 2017 to duże wydarzenia rodzinne! Przewidziano moc atrakcji, przeznaczonych nie tylko dla biegaczy. Zorganizowane zostaną różne zabawy, gry, konkursy, pokazy i animacje. Nikt nie będzie się nudzić – zadbamy o każdego, w każdym wieku, a szczególnie o najmłodszych! W sobotę, 29 kwietnia w godz. 9.00-16.00 zapraszamy na Stadion Miejski im. Henryka Reymana, w niedzielę, 30 kwietnia w godz. 9.00-15.00 – na Rynek Główny!

SOBOTA, 29 kwietnia 2017 r., godz. 9.00-16.00

Stadion Miejski im. Henryka Reymana

TRYBUNA ZACHODNIA

BONARKA MINI MINI CRACOVIA MARATON

Podobnie jak przed rokiem, dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat przygotowaliśmy Bonarka Mini Mini Cracovia Maraton. Rywalizacja Szkrabów, Gagatków, Ancymonów i Urwisów odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia na pasie rozgrzewkowym murawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Mniejsza o wyniki, w tym wszystkim chodzi, a raczej biega, o dobrą zabawę. Dlatego czas nie będzie mierzony. W zależności od wieku, maluchy mogą wziąć udział w zmaganiach w jednej z czterech kategorii, różniących się dystansem. Szkraby (3-4 lata) wystartują na prawie „klasycznym” dystansie 42… ale metrów. Gagatki (5-6 lat) przebiegną 100 metrów, Ancymony (7-8 lat) 200 m, a najstarsze Urwisy (9-11 lat) 420 m. Udział w zawodach jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. W dniu imprezy (29 kwietnia) Biuro Zawodów, znajdujące się w holu Trybuny Zachodniej Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, będzie czynne od godz. 9:00, a start pierwszej grupy zaplanowano na godz. 10:00. Później co pół godziny startować będą kolejne grupy mini mini maratończyków. Po zawodach czeka ich też moc atrakcji w strefie zabaw, która będzie działać do godz. 16:00.

Animacje od SKLEPU ANIMATORA

Po raz kolejny Sklep Animatora zagwarantuje wspaniałą zabawę dzieciakom! Wśród atrakcji m.in. zabawy z chustą animacyjną, tunele animacyjne, przebrania, balony, farby, w tym farby do malowania twarzy, sprzęt cyrkowy i wiele innych!

LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO – MZLA

Miasteczko „Lekkoatletyka dla każdego” to wspaniała sportowa propozycja dla najmłodszych uczestników Krakowskich Spotkań Biegowych 2017. Będzie można sprawdzić się na bieżni
z zegarem i w biegu przez płotki, a także zmierzyć się z rzutem do celu.

NC+ MINI MINI+

NC+ i Mini Mini+ każdemu dziecku kojarzy się z fantastyczną zabawą. Potwierdzi się to podczas Krakowskich Spotkań Biegowych 2017, gdy odwiedzi nas rybka Mini Mini, zapraszając dzieci do karaoke i konkursów. Liczy się tylko dobra, rodzinna zabawa w biegowym duchu! Do dzieła!

Atrakcje od WAWELU

O to, by wszystkie dziecięce buzie podczas Krakowskich Spotkań Biegowych były szeroko uśmiechnięte zadba również Wawel! Wśród atrakcji w sobotę będzie m.in.:

- fotobudka, a przy niej malowanie twarzy i moc gadżetów;

- koło fortuny, kręcą którym będzie można wygrać słodkie upominki lub drobne nagrody rzeczowe;

- strefa zabaw retro, czyli stare-dobre zabawy z bączkami, gumami do skakania, mini kręglami i dużymi bierkami;

- rury-skoczki, w których będą się odbywać wyścigi;

- a do tego wszystkiego – rozdawanie nagród, masy słodyczy i upominków!

Warsztaty kulinarne z firmą KONSPOL

Mamy wspaniałą propozycję dla najmłodszych uczestników Krakowskich Spotkań Biegowych 2017: warsztaty kulinarne organizowane przez KONSPOL. Używając foremek, dzieci będą tworzyć pyszne kanapki biegaczy – z pieczywa, wędlin i warzyw  Dziecięca wyobraźnia sprawi, że będą to najbardziej kolorowe i uśmiechnięte kanapki na świecie. Fantastyczna zabawa, pełne brzuszki i drobne, pamiątkowe gadżety - gwarantowane! Radośnie zapraszamy!

Centrum Nauczania METIS

Centrum Nauczania METIS jest działającą już od 7 lat firmą, która zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży innowacyjnymi metodami oraz prowadzeniem warsztatów i animacji dla grup dziecięcych. Misją METIS jest zaciekawienie dzieci matematyką, odkrycie i rozwinięcie naturalnych zdolności, które każde z nich posiada. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w małych grupach 4-8-osobowych. Podczas Krakowskich Spotkań Biegowych 2017 METIS zaprezentuje zajęcia pełne są ciekawych gier, nowoczesnych modeli, układanek logicznych i przede wszystkim uśmiechu! Będą również oryginalne zestawy klocków Lego WeDo, z których dzieci budują roboty, pojazdy, a następnie sterują nimi przez tablet – nauka programowania w prosty i zabawny sposób! Wszystkie dzieci w wieku od 3 do 1(0)8 lat będą zachwycone!

KRÓLEWSKA REPUBLIKA ROLESKI

Królewska Republika Roleski podczas Krakowskich Spotkań Biegowych 2017 będzie czekała na dzieci w sobotę od godziny 9-13. Dostępne będą w niej flagi i balony Królewskiej Republiki Roleski. Animatorzy i hostessy będą zabawiać małych gości, uczyć ich żonglować itp., a animator-malarz pokieruje malowaniem wielkoformatowych kolorowanek! Odbędzie się także konkurs jazdy na monocyklu, a 10 osób, którym uda się utrzymać na nim najdłużej otrzyma domek + kolorowankę
i kredki! Zapraszamy!
 

PARKING PRZY TRYBUNIE ZACHODNIEJ

Stoisko profilaktyczne STRAŻY MIEJSKIEJ 

Krakowskie Spotkania Biegowe 2017 odwiedzi również Straż Miejska, która udostępni stoisko profilaktyczne i zaprezentuje samochód prewencyjny – nie lada atrakcję dla adeptów, nawet tych najmłodszych!

EKSPOZYCJA WOJSKA  

Ekspozycja Wojska Polskiego to atrakcja nie tylko dla dzieci! Tatusiowie i nie tylko na pewno z przyjemnością obejrzą i zwiedzą pojazdy wojskowe typu Hummer z wyposażeniem i obsługą, które uczestniczyły m.in. w działaniach bojowych w Iraku i Afganistanie.

Atrakcje od WAWELU

Ścianka wspinaczkowa – wysokości 8 metrów (!), oczywiście z pełnym zabezpieczeniem.
 

NIEDZIELA, 30 kwietnia 2017 r., godz. 9.00-15.00

RYNEK GŁÓWNY

Atrakcje od WAWELU

znowu dostępna będzie fotobudka, a przy niej malowanie twarzy i gadżety,

a także koło fortuny!

- tor przeszkód ze zdalnie sterowanymi samochodzikami;

- silent disco, dla dużej grupy imprezowiczów, bo z aż 40 słuchawkami i 3 gatunkami muzycznymi do wyboru;

- twister - gra z nagrodami!

Animacje od SKLEPU ANIMATORA

Wśród atrakcji m.in. balony, farby, w tym farby do malowania twarzy, sprzęt cyrkowy i wiele innych!