Krakowskie Slalomy i Puchar Prezydenta Miasta Krakowa na Kolnej

13 i 14 maja na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA zorganizowane zostaną tegoroczne edycje Krakowskich Slalomów (sobota) i Pucharu Prezydenta Miasta Krakowa (niedziela). W zawodach będą rywalizować kajakarze slalomowi w różnych kategoriach wiekowych, nie zabraknie również krajowej czołówki, z olimpijczykami z Londynu i Rio de Janeiro, zawodnikami Krakowskiego Klubu Kajakowego – Natalią Pacierpnik (K1 K) oraz Piotrem Szczepańskim i Marcinem Pochwałą (C2 M) na czele.

Swój udział zapowiedzieli także startujący w konkurencji K1 M – kolejny olimpijczyk z Rio de Janeiro Maciej Okręglak czy dwukrotny wicemistrz świata Mateusz Polaczyk.

Nie zabraknie też ubiegłorocznej mistrzyni świata juniorek z Krakowa Klaudii Zwolińskiej (K1 K) oraz mistrzów świata U-23 z tej samej imprezy na torze KOLNA – braci Filipa i Andrzeja Brzezińskich (C2 M).

Zawody będą również III i IV rzutem kwalifikacji do reprezentacji seniorów, U-23 i juniorów Polskiego Związku Kajakowego. W sobotę zobaczymy także zmagania młodzików.

Szczegółowy program weekendowej rywalizacji w tej widowiskowej dyscyplinie sportu znajduje się w załączeniu.

Zapraszamy na ul. Kolną 2!