Krakowskie Slalomy 2015: krajowa czołówka kontra zagranica

Tegoroczna edycja zawodów otwierających sezon w Krakowie – Krakowskich Slalomów – zgromadziła czołówkę Polskich kajakarzy, którzy rywalizowali z przedstawicielami jeszcze sześciu krajów: Rosji, Słowacji, Białorusi, Kazachstanu, Szwecji i Austrii. Impreza odbyła się w dniach 25-26 kwietnia na Torze Kajakarstwa Górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA.

Wśród biało-czerwonych w glorii zwycięzców zmagania zakończyli jedynie wicemistrzowie Europy z 2013 roku z Krakowa i z 2014 roku z Wiednia – startujący w konkurencji C2 Piotr Szczepański i Marcin Pochwała z Krakowskiego Klubu Kajakowego. W konkurencji K1 wydawało się, że wygra mający na koncie srebrne i brązowe medale mistrzostw świata Mateusz Polaczyk, jednak otrzymał dwie sekundy kary za dotknięcie bramki i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Na drugim stopniu podium stanął urodzony w Krakowie Dariusz Popiela, również wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy.

 

W rywalizacji kobiet dobrze spisała się siódma zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie Natalia Pacierpnik z Krakowskiego Klubu Kajakowego, trzecia w konkurencji K1.

 

Szczegółowe wyniki Krakowskich Slalomów 2015 znajdują się w załącznikach.

 

Fot. MCH/ZIS