Krakowski weekend z piłką ręczną plażową: atrakcje na kąpielisku Wandy

Świetną zabawę, weekend niezapomnianych wrażeń zapowiadają organizatorzy dwóch atrakcyjnych imprez w piłce ręcznej plażowej, które od piątku do niedzieli zostaną zorganizowane na kąpielisku Klubu Sportowego Wanda Kraków przy ul. Bulwarowej 39, obok Zalewu Nowohuckiego.

29 maja o godz. 10.00 rozpocznie się Artur Siódmiak Summer Tour, przeznaczony głównie dla dzieci i młodzieży, choć jego pomysłodawca, wielokrotny reprezentant Polski, srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata, olimpijczyk z Pekinu obiecuje również ciekawą sportową rywalizację dla całych rodzin. Podczas piątkowych zajęć będzie można poznać i zgłębić tajniki piłki  ręcznej plażowej, gry o krótkiej jeszcze, bo 15-letniej historii, ale coraz popularniejszej na  świecie.

 

30 i 31 maja odbędzie się natomiast pierwsza eliminacja mistrzostw Polski, czyli PGNiG Polish Beach Handball Tour. Dwie kolejne zaplanowano w Szczecinie (13-14 czerwca) i w Gdańsku (11-12 lipca), a turniej finałowy również w Gdańsku (18-19 lipca). Początek zmagań w oba dni o godz. 9.00.

 

W środę, 27 maja w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie na konferencji prasowej spotkali się z dziennikarzami: Magdalena Nowak-Obrzut - Zastępca Dyrektora ZIS ds. Organizacji Imprez Sportowych i Pozyskiwania Funduszy oraz Artur Siódmiak, założyciel fundacji Akademia Sportu i Akademii Piłki Ręcznej.

 

Dyr. Magdalena Nowak-Obrzut podkreśliła, że celem weekendowych wydarzeń na kąpielisku Wandy jest również promocja zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej – Men’s EHF EURO 2016 Poland, w których Miastu Kraków przypadła szczególna rola - gospodarza wszystkich meczów reprezentacji Polski, półfinałów i finału oraz najważniejszych uroczystości: losowania oraz ceremonii otwarcia i zamknięcia turnieju. Przypomniała też o walorach obiektu Wandy, gdzie m.in. w ubiegłym roku wyłoniono mistrzów Polski kobiet i mężczyzn w siatkówce plażowej.

 

Artur Siódmiak poinformował, że w piątkowych zajęciach w ramach Summer Tour weźmie udział około 200 adeptów piłki ręcznej, ale jednocześnie zapewnił, że każdy zainteresowany plażową odmianą szczypiorniaka będzie mógł dołączyć do ćwiczących.

 

W PGNiG Polish Beach Handball Tour przyjazd do Krakowa zapowiedziało 14 zespołów żeńskich i męskich z całego kraju.

 

Fot. MCH/ZIS