Krakowski Tramwaj Wodny rozpoczyna nowy sezon: 30 kwietnia w południe piknik rodzinny na Bulwarze Czerwieńskim

W sobotę 30 kwietnia w południe zapraszamy krakowian i turystów na Bulwar Czerwieński koło Mostu Grunwaldzkiego, gdzie o godz. 12.00 rozpocznie się piknik rodzinny z okazji rozpoczęcia nowego sezonu rejsów Krakowskiego Tramwaju Wodnego. W programie: konkursy z nagrodami dla dzieci, darmowe przejażdżki tramwajem wodnym i poczęstunek.

To już trzeci rok rejsów KTW, tegoroczną inaugurację poprzedziła akcja promocyjna oraz konferencja prasowa, która w czwartek 28 kwietnia odbyła się na barce „Aquarius".
Podczas spotkania z dziennikarzami Krzysztof Dębowski - Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie wyraził nadzieję, kolejny sezon rejsów KTW będzie ze wszech miar udany: - 1 maja to data startu tramwaju wodnego, od tego dnia wszyscy chętni będą mogli z niego korzystać aż do końca września.
KTW pływa w tym roku na dwóch trasach: codziennie Flisacka (Salwator) - Most Dębnicki - Paulińska - Most Grunwaldzki - Most Kotlarski - Galeria Kazimierz z częstotliwością co 30 minut oraz w weekendy Flisacka - Tyniec co dwie godziny. Ceny biletów na tzw. linii miejskiej pozostały bez zmian - 8 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy). Dokładne cenniki i rozkłady jazdy znajdują się na stronie internetowej: www.ktw.krakow.pl.
Kampania promocyjna KTW rozpoczęła się w połowie kwietnia, w tramwajach i autobusach MPK - w Telewizji M i Bus TV pojawiły się spoty reklamowe z zaproszeniem na piknik rodzinny, a w gazetach, stacjach telewizyjnych i radiowych, na portalach internetowych informacje o Krakowskim Tramwaju Wodnym uruchomionym 22 czerwca 2009 roku w ramach projektu „Turystyczny szlak żeglugi śródlądowej na rzece Wiśle w Krakowie".
W czasie konferencji prasowej prezentację projektu przedstawił Mirosław Paluchowski z Działu Pozyskiwania Funduszy Unijnych ZIS. Natomiast z kryteriami wyboru przez Gminę Miejską Kraków - Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie operatora KTW - firmy „Admirał" Krystian Przewłocki Spółka Jawna poinformowała Halina Szłapa - Kierownik Działu Geodezji i Regulacji Stanów Prawnych ZIS: - Na podstawie obowiązującej umowy zawartej do 2012 roku ryzyko finansowe ponosi przedsiębiorca obsługujący Krakowski Tramwaj Wodny, Miasto nie dopłaca do cen biletów. Natomiast od osób korzystających z tramwaju wodnego zależeć będzie, czy stanie się on alternatywnym środkiem komunikacji miejskiej.

[galeria:338]
Fot. MCH/ZIS