Krakowski Tramwaj Wodny rozpoczyna nowy sezon 2015

W pierwszy majowy weekend rozpocznie się nowy sezon rejsów Krakowskiego Tramwaju Wodnego. Zachęcamy do poznawania naszego miasta poprzez atrakcyjne rejsy po Wiśle.

Krakowski Tramwaj Wodny jest jednym z efektów projektu „Turystyczny szlak żeglugi śródlądowej po rzece Wiśle w Krakowie”, sfinansowanego przez Gminę Miejską Kraków oraz ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 

KTW zainaugurował działalność 22 czerwca 2009 roku. Spośród innych przewoźników wyróżnia się siecią wyposażonych w ławeczki i tablice informacyjne przystanków, stałym rozkładem  rejsów oraz bardzo przystępnymi cenami biletów.

 

W tym sezonie operator KTW - Krakowski Klub Wodny Wir – obniżył cenę przewozu rowerów!


Podobnie jak w ubiegłym roku, uruchomione zostaną trzy linie KTW – „1” kursować będzie od wtorku do niedzieli na trasie Stopień Dąbie – Przystań KKW 1929, „2” – w soboty, niedziele i święta (Kazimierz-Tyniec Klasztor) , a „3” – w niedziele (Kazimierz -  Most Wandy).

 

W trakcie tegorocznego sezonu do dyspozycji klientów Krakowskiego Tramwaju Wodnego będzie oddany jeszcze jeden przystanek – pod Wawelem, o czym poinformujemy wszystkich zainteresowanych odrębnym komunikatem natychmiast po przekazaniu tego przystanku do użytku.