Krakowski Tramwaj Wodny już pływa: radosne otwarcie

Największą atrakcją pikniku rodzinnego zorganizowanego w sobotę 30 kwietnia z okazji rozpoczęcia trzeciego sezonu rejsów Krakowskiego Tramwaju Wodnego były darmowe przejażdżki. Skorzystało z nich kilkaset osób. Powodzeniem cieszyły się też konkursy z nagrodami - rysunkowy oraz wiedzy o rzece Wiśle i naszym mieście. Prowadzący imprezę Tadeusz Boroń i Michał Kozioł przypomnieli wiele interesujących faktów i anegdot. Krakowian i turystów witał na Bulwarze Czerwieńskim Krzysztof Kowal ? Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, a na pokład łodzi pływających pod szyldem KTW zapraszał Krystian Przewłocki - właściciel firmy ?Admirał?.

Mała Michalina, pierwsza uczestniczka konkursu na hasło reklamowe, słusznie zauważyła, że tramwaj wodny nigdy nie stoi w korkach.
Słoneczna pogoda zachęcała do południowego spaceru w okolice Mostu Grunwaldzkiego, gdzie w kolorowych namiotach organizowaliśmy konkurs rysunkowy, rozdawaliśmy ulotki i gadżety Krakowskiego Tramwaju Wodnego, broszury o podwawelskim grodzie i województwie małopolskim, częstowaliśmy zupą.
Można było również podziwiać łodzie flisaków oraz Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego „Horn", którego zawodnik Piotr Ogrodnik jest reprezentantem Polski i kandyduje do udziału w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

 

[galeria:341]

Fot. MCH/ZIS