Krakowska prezentacja 68. TdP : Kolarze w Pałacu Wielopolskich

Prezentacja 68. Tour de Pologne odbyła się w czwartek, 14 kwietnia w Pałacu Wielopolskich pod hasłem ?Wszystko co piękne i ważne zaczyna się i kończy w Krakowie?. W Sali Obrad RMK poznaliśmy trasę tegorocznego TdP, jednego z 13 wieloetapowych wyścigów zaliczanych do prestiżowego cyklu World Tour. Jacek Majchrowski ? Prezydent Miasta Krakowa, witając zaproszonych gości, podkreślił ogromną rolę Czesława Langa w odrodzeniu tej imprezy i wprowadzeniu jej na światowe salony kolarskie.

- Bardzo się cieszę, że w Krakowie po raz czwarty z rzędu znajdzie się meta wyścigu, co więcej w sobotę, 6 sierpnia zobaczymy cały etap i nasze miasto przez dwie godziny zostanie pokazany w Eurosporcie i Telewizji Polskiej - powiedział Prezydent Jacek Majchrowski.

Podczas prezentacji wszyscy byli pod wrażeniem przedstawionej w formacie 3D wizualizacji trasy 68. Tour de Pologne.
I etap - 31 lipca (niedziela) : Pruszków - Warszawa (175,1 km)
II etap - 1 sierpnia (poniedziałek): Częstochowa - Dąbrowa Górnicza (159,6 km)
III etap - 2 sierpnia (wtorek): Będzin - Katowice (135,7 km)
IV etap - 3 sierpnia (środa): Oświęcim - Cieszyn (176,9 km)
V etap - 4 sierpnia (czwartek): Zakopane - Zakopane (201,5 km)
VI etap - 5 sierpnia (piątek): Terma Bukovina - Bukowina Tatrzańska (207,7 km)
VII etap - 6 sierpnia (sobota): Kraków - Kraków (128 km)

Przez 19 lat Czesław Lang - Dyrektor Generalny Lang Team wraz z grupą przyjaciół i zaufanych współpracowników amatorski wyścig przekształcił w wielki zawodowy Tour, ściągający do Polski czołowych kolarzy świata oraz miliony kibiców na trasę i przed ekrany telewizorów w z górą 60 krajach. - Dokonaliśmy tego ciężką pracą, drogą wielostopniowych eliminacji - podkreślił w czwartek Czesław Lang. - Udało się nam to jako jedynym z dawnego bloku wschodniego.

Na krakowskiej prezentacji pojawiło się 5 zawodników polskiej grupy CCC Polsat Polkowice na czele z 7. w ubiegłorocznej klasyfikacji generalnej TdP, Markiem Rutkiewiczem.

[galeria:332]

Fot.
MCH/ZIS