Kraków z tytulem Budowniczego Polskiego Sportu

Kraków i Prezydent Jacek Majchrowski zostali uhonorowani srebrną statuetką i certyfikatem w XII edycji konkursu ?Budowniczy Polskiego Sportu?. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polski Klub Infrastruktury Sportowej. Wyróżnienia odebrał dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie.

Tytuł jest przyznawany firmom i samorządom, które w kolejnych latach potwierdziły swą szczególną pozycję na rynku oraz znacząco przyczynili się do rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Polsce.

- W Krakowie promujemy sport i rekreację nie tylko poprzez organizowanie imprez i zawodów, ale też realizując inwestycje, które służą zawodnikom i mieszkańcom - komentuje otrzymane wyróżnienie Prezydent Jacek Majchrowski.

Konkurs „Budowniczy Polskiego Sportu" jest jedynym tego typu konkursem w Polsce, w którym w sposób kompleksowy analizuje się osiągnięcia oraz przyznaje wyróżnienia osobom, samorządom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizację obiektów sportowych i rekreacyjnych. Odbywa się w ramach programu „Budujemy sportową Polskę".

Podczas warszawskiej gali Paula Stamm, prawnuczka wybitnego trenera i twórcy polskiej szkoły boksu Feliksa Stamma, przekazała Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu certyfikat za wsparcie Fundacji Stamma.


Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal odbiera statuetkę i certyfikat dla Gminy Miejskiej Kraków i Prezydenta Jacka Majchrowskiego