Kraków z Nagrodą Biznesu Sportowego

Kraków został laureatem Nagrody Biznesu Sportowego za rok 2013 w kategorii Sport w Miastach i Regionach. Statuetkę DEMES  odebrał Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie podczas X Gali Sportu i Biznesu, która odbyła się w czwartek, 6 marca w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

 

Wyboru najlepszych dokonała Kapituła DEMES złożona z wybitnych ekspertów  biznesu sportowego. Nagrody Biznesu Sportowego promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu, przyczyniają się do rozwoju relacji między sportem a biznesem.

 

Kraków doceniony został nie tylko za osiągnięcia sportowców, ale także – a nawet przede wszystkim - za wkład Gminy Miejskiej Kraków w dynamiczną j rozbudowę  infrastruktury o nowoczesne obiekty zarówno dla profesjonalnego jak i amatorskiego sportu oraz liczne przedsięwzięcia i projekty  związane z  organizacją wielkich wydarzeń sportowych.

 

 Lista laureatów za 2013 rok


Sport w Miastach i Regionach:  KRAKÓW


Sportowy Wizerunek: Justyna Kowalczyk


Projekt Sponsoringowy: Oknoplast - sponsor trzech czołowych piłkarskich drużyn europejskich – Interu Mediolan, Borussii Dortmund i Olympique Lyon


Obiekt Sportowy: Atlas Arena Łódź


 Wydarzenie Sportowe:  Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej Mazury 2013


Sport Dzieci i Młodzieży: Stop Zwolnieniom z WF-u


Osobowość mediów: Janusz Pindera


Organizacja Sportowa: Legia Warszawa


Sportowe Przeżycie Roku: Cztery bramki piłkarza Borussii Dortmund Roberta Lewandowskiego w półfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt

 

DEMES Honorowy: Pedro’s Cup


DEMES Zagraniczny: Lesa Ukman