Kraków wziął udział w Kongresie Miast Sportowych

Podczas trwającego we Wrocławiu Kongresu Regionów, w poniedziałek, 26 września odbył się Kongres Miast Sportowych „Polska na medal”. W dyskusji w ramach panelu dotyczącego dużych wydarzeń sportowych udział wzięła Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

W trakcie paneli sportowych poruszono najważniejsze kwestie związane z rozwojem sportu w Polsce, szczególnie na poziomie samorządowym. Poza tematem imprez sportowych, rozmawiano także o infrastrukturze sportowej, szkoleniu dzieci i młodzieży oraz budowie marki miasta poprzez sport.

Kongres Miast Sportowych „Polska na medal” był pierwszym tego typu wydarzeniem w naszym kraju. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządu lokalnego, związków sportowych, klubów, sponsorów sportu i specjaliści z zakresu marketingu sportowego.

Z pełnym programem Kongresu Miast Sportowych, tematyką poszczególnych paneli i listą ich uczestników można się zapoznać TUTAJ.

Prezydent Katarzyna Król odebrała też nagrodę dla Krakowa – za zajęcie trzeciego miejsca w dorocznym rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu (kategoria miast powyżej 300 tys. mieszkańców), prowadzonym przez miesięcznik „Forbes”.

Szczegóły na temat rankingu znajdują się TUTAJ.

Fot. ARZ/ZIS; Sebastian Borowski/Newspix.pl