Kraków "Sportową Gminą 2013"

23 maja, podczas odbywającego się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie VI Kongresu Sportowej Polski, Krzysztof Kowal. Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odebrał w imieniu Miasta Krakowa wyróżnienie "Sportowa Gmina 2013". Docenione zostały inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną oraz skuteczne realizowanie programu rozwoju sportu i rekreacji w gminie.

Kraków znalazł się wśród laureatów konkursu organizowanego przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej, w ramach programu „Budujemy Sportową Polskę", podobnie jak w latach 2010 i 2012.

Gmina Miejska Kraków cały czas unowocześnia i powiększa bazę sportowo-rekreacyjną. Zmodernizowany został Tor Kajakarstwa Górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA, gdzie od 6 do 9 czerwca tego roku odbędą się Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie Slalomowym. Powstaje również Hala Widowiskowo-Sportowa w krakowskich Czyżynach, która będzie największym tego typu obiektem w Polsce. Trwa także przebudowa obiektów Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Nowa Huta. Pod koniec ubiegłego roku otwarte zostały natomiast dwa przyszkolne kompleksy sportowe - przy Szkole Podstawowej nr 53 na ul. Skośnej i przy Szkole Podstawowej nr 88 na os. Szklane Domy .

W Krakowie organizowanych jest również coraz więcej atrakcyjnych imprez sportowych, które cieszą się rosnąca popularnością zarówno wśród uczestników, jak i kibiców. 

[galeria:515]