Kraków - Sportową Gminą 2012

Kraków został wyróżniony tytułem Sportowej Gminy 2012. Podczas VII Gali Sportowej Polski, która odbyła się w czwartek, 15 listopada w Warszawie, certyfikat odebrała Urszula Filipowicz ? Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie ds. Infrastruktury i Imprez Sportowych.

To już czwarta edycja konkursu, organizowanego przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej, w ramach programu „Budujemy Sportową Polskę". Wyróżnienia przyznane zostały samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów z rozwojem sportu i rekreacji.

Gmina Miejska Kraków od wielu lat systematycznie powiększa i unowocześnia bazę sportowo-rekreacyjną, w tym roku szczególną uwagę zwraca budowa nowoczesnej, największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach, szerokim echem odbiło się również uruchomienie krytej pływalni przy ulicy Kurczaba. Dostrzeżono także rosnącą rangę organizowanych w podwawelskim grodzie imprez sportowych.

W trakcie czwartkowej uroczystości w Multikinie w Złotych Tarasach złote medale Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej otrzymały dwie wybitne lekkoatletki: Irena Szewińska i Grażyna Rabsztyn oraz prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich Jerzy Grochulski.
Uhonorowano też Ambasadorów Sportowej Polski oraz wręczono dyplomy w kategorii „Produkt na Medal".

[galeria:486]