Kraków przygotowuje się do przyjęcia kolarzy: W sobotę na Błoniach zakończenie 67. Tour de Pologne

W sobotę, 7 sierpnia około godz. 18.45 zakończy się w Krakowie 67. Tour de Pologne. Na dwa dni przed przyjazdem kolarzy do podwawelskiego grodu odbyła się w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej konferencja prasowa poświęcona przygotowaniom naszego Miasta do tego wielkiego wydarzenia. Z dziennikarzami spotkali się: Elżbieta Lęcznarowicz - Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Krzysztof Kowal - Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Henryk Kamski ? Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Andrzej Batko ? Koordynator ds. Zabezpieczenia Trasy 67. TdP w Małopolsce. Już po raz trzeci z rzędu meta wyścigu zaliczanego do prestiżowego cyklu UCI ProTour została wyznaczona na al. Focha koło stadionu Cracovii. Wcześniej uczestnicy tegorocznego Tour de Pologne przejadą ulicami Starego Miasta i zrobią trzy pełne rundy wokół Błoń a na czwartej będą finiszować.

- Tak, jak w poprzednich  latach postaramy się, żeby impreza nie spowodowała poważniejszych w życiu mieszkańców Krakowa -  zapewniła Pani Prezydent Elżbieta Lęcznarowicz. – Gorąco proszę o wyrozumiałość, a emocje, które będą nam towarzyszyły w związku z wyścigiem na pewno wszystko wynagrodzą. Trwa naprawa dróg i jestem przekonana, że będą w stu procentach gotowe na najbliższą sobotę.
Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal podkreślił, że każdemu zależy na tym, aby okazale wypadło w Krakowie zakończenie VII etapu i całego wyścigu: - Dziękuję za troskę Państwa o stan dróg w naszym mieście wyrażaną w artykułach i zapewniam, że ten tydzień jest poświęcony na naprawy i wymianę nawierzchni e a dokonujemy tego dopiero teraz, bo zakończenie wyścigu odbywa w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch dużych inwestycji -  stadionów Wisły i Cracovii, a zależało nam na tym, żeby drogi na Tour de Pologne były w jak najlepszym stanie.  Wyścig jest ogromnym przedsięwzięciem logistycznym, wyłączamy przecież centrum miasta.
O zmianach w kursowaniu niektórych tramwajów i autobusów MPK mówił Dyrektor ZIKiT Henryk Kamski,  natomiast Andrzej Batko, który pojawił się na konferencji po dokonaniu kolejnego objazdu trasy poinformował:  -  Zabezpieczyliśmy wszystkie newralgicznie miejsca. Wyłączenia ruchu będą zorganizowane tak, aby trwały jak najkrócej.  Na przykład ruch z Wieliczki w kierunku Krakowa zostanie zatrzymany na 10-15 minut przed przejazdem kolarzy. Na najważniejszych skrzyżowaniach oprócz policjantów porządku pilnować będą służby specjalistyczne. Strażacy pomogą z kolei przy udrożnieniu przejść dla pieszych.  O sprawność komunikacji zbiorowej zadbają pracownicy MPK.  Za utrudnienia pragniemy przede wszystkim przeprosić mieszkańców ulic  w okolicach Błoń. Liczę na to, że krakowianie włączą się do kibicowania.
Dużą atrakcją Tour de Pologne w Krakowie będzie lotna premia na Rynku Głównym (u wylotu ulicy Siennej) planowana około godz. 18.00.
TdP to jedna z pięciu imprez sportowych promujących nasze Miasto i Małopolskę w ramach projektu „Kraków nie tylko zabytkami stoi”. Z tej okazji  ukazał  się okolicznościowy informator  „Sportowe lato w Krakowie”. Zainteresowanych projektem i marką Krakow Royal Sports zapraszamy w sobotę do miasteczka sponsorskiego wyścigu na Błoniach do namiotu Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

[galeria:240]