Kraków powitał uczestników FIVB Mistrzostw Świata

W sobotę, 30 sierpnia w hotelu Park Inn by Radisson Kraków odbyły się konferencje prasowe z udziałem trenerów i kapitanów Belgii, Iranu, Włoch, Francji, Protoryko i USA – drużyn z grupy D FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, które swoje spotkania rozegrają w Kraków Arenie.

Najpierw dziennikarze i wszyscy zgromadzeni goście spotkali się z przedstawicielami  Belgii, Iranu i Włoch, a następnie Francji, Protoryko i USA. W konferencjach udział wzięli również: z ramienia Miasta Krakowa – jednego z gospodarzy imprezy – Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Urszula Filipowicz, z ramienia Polskiego Związku Piłki Siatkowej przedstawicielka Lokalnego Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata Monika Łukomska-Oivanen oraz Supervisor FIVB Shanrit Wongptasert z Tajlandii.

 

Belgię reprezentowali kapitan Frank Depestele i trener Dominique Baeyens, Iran kapitan Mir Saeid Marouflakrani i ich serbski trener Slobodan Kovac, Włochy kapitan Emanuele Birarelli i trener Mauro Berruto, Francję kapitan Benjamin Toniutti i trener Laurent Tillie, Portoryko kapitan Hector Soto i trener David Aleman, a USA kapitan David Lee i trener John Speraw.

 

Dyrektor Urszula Filipowicz przywitała w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i  krakowian reprezentacje, dziennikarzy i kibiców goszczących w naszym mieście, sportowcom życzyła sukcesów, wszystkim wielu wspaniałych emocji oraz zaprosiła do największej i najpiękniejszej hali w Polsce – Kraków Areny.

 

Wszyscy kapitanowie i trenerzy zgodnie potwierdzili, że w Krakowie zobaczymy mecze najsilniejszej z grup Mistrzostw Świata – zagrają tutaj trzy drużyny z pierwszej czwórki tegorocznej Ligi Światowej -  i rywalizacja będzie bardzo zacięta.

 

Trener USA John Speraw był bardzo podekscytowany perspektywą występów przed tłumami w Kraków Arenie, a ich kapitan David Lee pochwalił się, że podczas treningu biegowego na Bulwarach Wiślanych udało im się zobaczyć część  z pięknych zabytków i budowli Krakowa, a także Smoka Wawelskiego.

 

Monika Łukomska-Oivanen podkreśliła wzorową współpracę z miastem Kraków i poinformowała, że od jutra (31.08) od godz. 10.00 w kasach Kraków Areny można będzie jeszcze kupować bilety na poszczególne mecze. Głównie są to wejściówki na spotkania rozpoczynające się o godz. 13.00, natomiast bilety na popołudniowe i wieczorne mecze zostały praktycznie wyprzedane, być może w sprzedaży pojawi się ich niewielka pula. W dni meczowe kasy będą otwarte w godz. 10.00-21.00, a w dniach przerwy w godz. 10.00-18.00.

 

Zespoły z grupy D swoje mecze będą rozgrywać w Kraków Arenie w dniach 31 sierpnia oraz 2, 4, 6 i 7 września.

 

W załączeniu znajduje się pełen kalendarz FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.