Kraków powitał Puchar Mistrzów Europy

W Krakowie nie zostanie rozegrany co prawda żaden mecz EURO 2012, ale będą tu przebywać i trenować trzy znakomite reprezentacje - Anglii, Holandii i Włoch, które mają duże szanse na zdobycie Pucharu Henri Delanauya. W środę 9 maja entuzjaści piłki nożnej powitali główne trofeum mistrzostw Europy na placu Szczepańskim a Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przypomniał, że UEFA - mimo wysokich ocen stanu przygotowań - pominęła podwawelski gród przy przyznawaniu roli gospodarza spotkań tego wielkiego turnieju.

Pamiątkowa fotografia z pucharem ma być częściową rekompensatą dla krakowskich kibiców i okazją do poczucia atmosfery piłkarskiego święta.

Jak powiedział dyrektor Turnieju Euro 2012 w Polsce Adam Olkowicz tylko miastach-gospodarzach meczów ME: Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Krakowie, Łodzi i Katowicach zaprezentowano w naszym kraju publicznie efektowne trofeum.

W trakcie 10-godzinnego wydarzenia odbyły się również na placu Szczepańskim turnieje dla najmłodszych,  pokazy nowoczesnego treningu, sprawdzano siłę i szybkość strzału na bramkę.

Każdy mógł swoim podpisem na specjalnej ściance poprzeć kandydaturę Krakowa do tytułu Europejskiej Stolicy Sportu 2015.


Fot. MCH/ZIS