Kraków pobiegnie dla Agnieszki

15 września o godz. 10.30 rozpocznie się na Rynku Głównym druga edycja charytatywnego biegu sztafetowego – Kraków Business Run. Impreza zorganizowana przez Gminę Miejską  Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty i firmy: Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o. będzie mieć rekordową obsadę – 2000 uczestników.

W tym samym dniu, o tej samej porze, podobne zmagania odbędą się w Poznaniu i Katowicach.  Najważniejszym celem jest zebranie funduszy dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W sumie 4000 biegaczy – 2000 w Krakowie, 1500 w Poznaniu i 500 w Katowicach wystartuje pod wspólnym szyldem – Poland Business Run.

 

Każdy z uczestników 5-osobowej sztafety będzie miał do pokonania dystans 3 800 m, krakowska trasa prowadzi Plantami i ulicami Starego Miasta, a start i meta znajdują się na Rynku Głównym.

 

O ogromnym zainteresowaniu firm i ich pracowników udziałem w tegorocznym Kraków Business Run najlepiej świadczy fakt, że limit miejsc został wyczerpany po zaledwie ośmiu dniach od ogłoszenia zapisów. Szybko zostały zamknięte także  listy startowe w Poznaniu i Katowicach. Kolejne miasta wyrażają duże zainteresowanie tą piękną akcją i chcą się do niej włączyć w następnych latach.

 

Kraków Business Run w bardzo krótkim czasie stał się fenomenem, w obrębie biznesu powstała społeczność, która własną pracą daje  dobry przykład otwarcia na nowe, oryginalne pomysły.  

 

Za kilkanaście dni Kraków pobiegnie dla Agnieszki Harasim, aby zakupić dla niej nowoczesne protezy nóg za 80 tysięcy złotych.