Kraków nie tylko zabytkami stoi

Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie w imieniu Gminy Miejskiej Kraków podpisał umowę o dofinansowanie projektu ?Kraków nie tylko zabytkami stoi. Kreowanie wizerunku i promocja Małopolski na arenie międzynarodowej poprzez najciekawsze wydarzenia sportowe" w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dofinansowanie zostało przyznane w Działaniu 8.1 Promocja Małopolski na arenie międzynarodowej. Projekt ma na celu promowanie marki Małopolski i Miasta Krakowa poprzez najważniejsze imprezy sportowe organizowane  w podwawelskim grodzie. Wśród promowanych imprez znalazły się Cracovia Maraton, turniej Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, kolarski Tour de Pologne, Międzynarodowe Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w Kajakarstwie Slalomowym i Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim „Bieg Trzech Kopców".

Projekt obejmuje stworzenie kompleksowej kampanii promocyjno-informacyjnej w ramach której powstanie nowoczesna wielojęzykowa platforma internetowa, spoty reklamowe, prezentacja multimedialna, materiały reklamowe, plakaty, broszury itp. Za pośrednictwem różnych mediów: Internetu, telewizji, prasy promocja będzie miała wydźwięk międzynarodowy.