Kraków nagrodzony za ?Orliki? - satysfakcja dla Zarządu Infrastruktury Sportowej

Gmina Miejska Kraków została nagrodzona za najbardziej aktywny udział w programie ?Moje Boisko ? Orlik 2012". Podczas Małopolskiego Kongresu Sportu Powszechnego statuetkę ?Małopolski Laur Sportu" odebrała Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Krakowa. Powody do satysfakcji ma Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który w imieniu GMK przygotowywał wnioski, zajmował się realizacją inwestycji, nadzorował prace wykonawców.

W naszym mieście oddano do użytku 14 „Orlików" z boiskami do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz zapleczem szatniowo-socjalnym. Jeden z kompleksów ma też pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną. Korzystanie z ogólnodostępnych obiektów jest bezpłatne.

Program był finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, województw i gmin. Na 195 „Orlików", które powstały w Małopolsce, najwięcej wybudowano w Krakowie - 14 oraz w gminach Jabłonka i Wieliczka - po 4.

Organizacją zajęć sportowych i rekreacyjnych zajmują wykwalifikowani trenerzy, zatrudnieni w Krakowie przez Wydział Sportu UMK i Małopolski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Animator - Moje Boisko Orlik 2012".

Listę krakowskich "Orlików" można znaleźć tutaj.
'Orlik" na os. Złotej Jesieni przy Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1