Kraków gotowy do LOTTO EUROVOLLEY Poland 2017: przed pierwszym meczem każdy jest mistrzem!

Przedstawiciele CEV, Krakowa Miasta-Gospodarza, Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz trenerzy i kapitanowie zespołów grających w fazie grupowej w TAURON Arenie Kraków: Bułgarii, Rosji, Słowenii i Hiszpanii spotkali się w środę, 23 sierpnia na briefingu z dziennikarzami.

Reprezentujący CEV Inara Brukane i Helgi Thorsteinsson, Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu oraz Jacek Sęk – Wiceprezes PZPS w krótkich wystąpieniach podkreślili wysoką rangę organizacyjną i sportową CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017, duży wkład w bardzo dobre przygotowanie turnieju Miast-Gospodarzy, wśród których Kraków otrzymał rolę szczególną.

Biorący udział w briefingu, przygotowanym w nowym stylu i zmienionej aranżacji selekcjonerzy i kapitanowie: Płamen Konstantinow i Wiktor Josifow (Bułgaria), Siergiej Szłapnikow i Siergiej Grankin (Rosja), Slobodan Kovač i Tine Urnaut (Słowenia), Fernando Munoz i Jorge Fernandez (Hiszpania) udzielili wielu wywiadów, oceniali szanse swoich drużyn.

- Przed pierwszym meczem każdy jest mistrzem Europy – powiedział dobrze znany w Polsce, m.in. jako zawodnik Jastrzębskiego Węgla trener Bułgarów Płamen Konstantinow.

Szkoleniowiec wicemistrzów Europy Slobodan Kovač dobrze wspominał Kraków jako miejsce mistrzostw świata w 2014 roku, kiedy prowadził zespół Iranu.

Najwięcej pytań podczas spotkania w sali konferencyjnej „Wawel” Novotelu Centrum otrzymał trener Rosji Siergiej Szłapnikow. Jego zespół uważa się za jednego z najpoważniejszych kandydatów do złotego medalu ME.

Hiszpanie, pod wodzą Fernando Munoza, który związał ostatnio również z Olympiakosem Pireus, nowym klubem Wojciecha Drzyzgi, realnie oceniają swoje szanse – trudno będzie pokonać któregokolwiek z trzech rywali w grupie C.

OFICJALNA STRONA LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017

TERMINARZ

Fot. ŁZ/ZIS