Kraków gospodarzem najważniejszych wydarzeń przyszłorocznych mistrzostw Europy siatkarzy

Wielki finał, mecze fazy pucharowej i o medale oraz spotkania jednej z grup CEV Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017 odbędą się w Krakowie. Taką oficjalną informację przekazano w piątek, 21 października podczas konferencji medialnej zorganizowanej w Warszawie.

Władze Krakowa reprezentował Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztof Kowal i wraz z przedstawicielami Gdańska, Katowic i Szczecina  odebrał z rąk I  Wiceprezydenta Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) Renato Areny i Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka certyfikat potwierdzający status Miasta-Gospodarza turnieju.

Jacek Kasprzyk i Renato Arena podpisali też umowę ME 2017 CEV – PZPS. Przypomnijmy, że Polska organizowała w 2009 roku mistrzostwa Europy kobiet, a cztery lata później była z Danią współgospodarzem czempionatu mężczyzn.

Polacy w  fazie grupowej wystąpią  w gdańskiej Ergo Arenie. Potem najważniejsze wydarzenia przeniosą się  do podwawelskiego grodu, gdzie w TAURON Arenie Kraków zostaną rozegrane spotkania fazy pucharowej i mecze o medale.

W 30. edycji ME (25 sierpnia – 3 września 2017 r.) weźmie udział 16 zespołów. Podział na 4 grupy będzie dokonany 15 listopada br. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego Krakowie.

W fazie grupowej drużyny stoczą rywalizację od 25 do 27 sierpnia, 28 sierpnia to dzień przerwy.

29 sierpnia odbędą się play offy (2A-3B i 2B-3A w Krakowie oraz 2C-3D i 2D-3C w Katowicach). Ćwierćfinały zaplanowano na 30 sierpnia w Krakowie i Katowicach. Reprezentacja Polski w przypadku awansu do fazy pucharowej swoje mecze rozegra w TAURON Arenie Kraków.

31 sierpnia i 1 września będą kolejnymi dniami przerwy w rozgrywkach, w tych dniach przewidziano Kongres CEV.

Półfinały oraz mecze o medale odbędą się  w Krakowie 2 i 3 września.
- Kraków siatkówką stoi. Pierwszą sportową imprezą w TAURON Arenie był mecz Polska – Brazylia w Lidze Światowej. Co roku mamy u siebie wielkie siatkarskie wydarzenia. W 2016 były to Final Four Ligi Mistrzów oraz Final Six Ligi Światowej. Mamy największą halę w Polsce, w której jest znakomita atmosfera, co podkreślał m.in. trener Brazylii Bernardo Rezende – mówił w trakcie piątkowej konferencji Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

Fot. PZPS