Krakow Business Run: 2200 biegaczy startuje dla Agnieszki

W niedzielę, 15 września o godzinie 10.30 z Rynku Głównego nastąpi start do charytatywnego biegu sztafetowego Krakow Business Run. Weźmie w nim udział aż 2200 biegaczy tworzących 440 pięcioosobowych zespołów, zgłoszonych przez ponad 150 małopolskich firm. Uczestnicy i organizatorzy tegorocznej imprezy pomogą Agnieszce Harasim - podopiecznej Fundacji Jaśka Meli.

W środę, 11 września, w hotelu Radisson Blu odbyła się konferencja prasowa przed drugą edycją KBR, z udziałem Agnieszki Harasim i  Justyny Topy, która po ubiegłorocznym biegu otrzymała nową protezę nogi.

 

- Jestem wszystkim niezmiernie wdzięczna za to, że wybraliście właśnie mnie. Nie przypuszczałam, że tyle ludzi zaangażuje się w pomoc – dzieliła się wrażeniami Agnieszka, sama działająca na rzecz osób niepełnosprawnych. Pochodząca z Podlasia studentka potrzebuje dwóch protez nóg.

 

O ciekawej i bardzo pożytecznej formie współpracy mówiła Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa: - Kraków Business Run stał się świetną okazją do pokazania ludziom biznesu,  jak bardzo są miastu potrzebni. To oni  tworzą tu  nową rzeczywistość właśnie z perspektywy uczestnika i stają się częścią krakowskiego salonu. Bardzo nam na tym zależało.

 

Miasto Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej od samego początku aktywnie włączył się w organizację Kraków Business Run.

 

Zajmujemy się niemal wszystkimi imprezami sportowymi w Krakowie, szczególnie biegowymi, takimi jak Cracovia czy Bieg Trzech Kopców, który odbędzie się już 6 października – podkreślał Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal. – W przypadku Kraków Business Run ważne jest dla nas to, że biegamy dla kogoś. Nie ograniczamy się do działań organizacyjnych, zgłosiliśmy także dwa zespoły sztafetowe i mam nadzieję, że będą się wyróżniać w sportowej rywalizacji.

 

Każdy z uczestników niedzielnych zmagań przebiegnie  jedno okrążenie wokół krakowskich Plant, czyli dystans 3,8 km. Łącznie jedna drużyna ma do pokonania 19 km.

 

Udział zapowiedziała znana z telewizyjnego ekranu Joanna Jabłczyńska, na trasie pojawia się gwiazdy serialu „Szpital” i aktorzy Narodowego Starego Teatru.

 

W związku z biegiem, od godz. 10.00 nie będą jeździć przez ul. Franciszkańską i Plac Dominikański tramwaje, od godz. 9.00 zostanie zamknięty wjazd z ul. Św. Anny w ulice: Wiślną, Gołębią i Bracką. Na Rynku Głównym ustawione będą płoty na odcinku od Wiślnej do Sławkowskiej, w tym rejonie przewidziano dwie bramki dla pieszych. 

 

Start i metę KBR wyznaczono na Rynku Głownym od strony Wieży Ratuszowej. Organizatorzy zapraszają wszystkich na rodzinny piknik, a dzieci do strefy zabaw.

 

W załączeniu znajduje się program imprezy.

 

W tym roku w ślady Krakowa idą Katowice i Poznań, gdzie o tej samej porze, co w podwawelskim grodzie, rozpoczną się  sztafetowe biegi pod wspólnym szyldem – Poland Business Run.

 

Więcej informacji na stronie: www.krakowbusinessrun.pl.

 

Fot. MCH/ZIS