Kraków Business Run 2017: rekordowa liczba biegaczy na nowej trasie

Aż 5300 uczestników, 693 firmy, przynajmniej 18 beneficjentów – tegoroczny Kraków Business Run zapowiada się rekordowo. W niedzielę, 3 września o godzinie 10:30 wystartuje szósta edycja charytatywnego biegu biznesowego, który „postawi na nogi” osoby niepełnosprawne ruchowo oraz wesprze podopiecznych lokalnych organizacji charytatywnych.

Z tej okazji, we wtorek, 29 sierpnia w hotelu Radisson Blu Kraków odbyła się konferencja prasowa z udziałem organizatorów – w tym Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala – oraz szefów firm wspierających bieg.

W Krakowie chętnych do biegania i pomagania nie brakuje – już 3 września aż 5300 uczestników Kraków Business Run 2017 wystartuje, by wesprzeć przynajmniej 18 osób z niepełnosprawnością ruchową w zakupie protez, sprzętu ortopedycznego i w rehabilitacji. Wśród krakowskich beneficjentów imprezy jest m.in. Wojtek Taraba – parasnowboardzista, paraolimpijczyk z Soczi, aktualnie przygotowujący się do startu w Zimowych Igrzyskach Paralimpijskich w koreańskim Pjongczang. Uczestnicy biegu pomogą też podopiecznym Stowarzyszenia UNICORN, Zawsze dla Ciebie oraz Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko.

Tegoroczna trasa Kraków Business Run 2017 została zmieniona ze względu na trwające remonty. Jednak dystans jest niemal identyczny jak w poprzednich edycjach i wynosi 3.9 kilometra. To raptem 100 m więcej niż dotychczas. Nowa trasa nie odbiega od ścisłego centrum. Strefa zmian i miasteczko imprezy zlokalizowane będą w bezpośrednim sąsiedztwie Wawelu. Nowa trasa pozwoliła też na dopuszczenie do startu aż 60 dodatkowych drużyn, czyli 300 osób.

Uczestnicy biegu wystartują w pięcioosobowych sztafetach o godzinie 10:30 spod Wzgórza Wawelskiego. Z ulicy Bernardyńskiej pobiegną ulicami św. Idziego, Grodzką i Poselską, wbiegną na Planty, następnie na ulicę Podzamcze, Powiśle i Bulwary Wiślane. Zawrócą w okolicy Bulwaru Inflanckiego i ulicą Smoczą dostaną się z powrotem na Bernardyńską. Nad wszystkim będzie czuwał koordynator ds. bezpieczeństwa i zabezpieczenia trasy Andrzej Batko.

Łącznie pracownicy wszystkich szczebli krakowskich firm przebiegną ponad 20 000 kilometrów. Wśród nich będą sztafety Urzędu Miasta Krakowa, Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Krakowskiego Biura Festiwalowego, wszystkich krakowskich teatrów oraz drużyny aktorów i artystów, m.in. Julii Kamińskiej czy Mateusza Janickiego.

Kraków Business Run to część ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run. Uczestnicy z ośmiu  miast – Krakowa, Poznania, Katowic, Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Lublina wystartują wspólnie o tej samej godzinie. Pobiegną po pomoc dla przynajmniej 63 beneficjentów Fundacji Poland Business Run. W całej Polsce w imprezie weźmie udział około 21020 biegaczy! Ciekawostką jest, że do biegu włączą się też aktualnie stacjonujący w Kosowie żołnierze 6. Brygady Powietrznodesantowej.

- W tym roku oprócz wielkiej liczby biegaczy w całej Polsce najbardziej cieszy nas fakt, że dzięki wsparciu Grupy Buma już za rok beneficjentom z całego kraju będziemy mieli szansę pomagać w nowym Centrum Rehabilitacji i Konsultacji Poland Business Run, które niebawem przygotujemy w Krakowie – mówi Agnieszka Pleti, Prezes Fundacji Poland Business Run.

W Poland Business Run pomóc można nie tylko przez bieganie. Oprócz dochodów z opłat startowych, na cele dobroczynne przeznaczone są również środki zebrane w akcji „Pomagam Bardziej”. W jej ramach każdy może wpłacić pieniądze na swoją ulubioną drużynę w danym mieście – w Krakowie można zrobić to na stronie: http://www.krakowbusinessrun.pl/pl/uczestnicy. Drużyna, która do 3 września, do południa zgromadzi najwięcej pieniędzy, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną w tym roku przez Łukasza Jemioła.

Dodatkowo, można pomóc także włączając się w inicjatywę „Wsparcie po starcie”. W jaki sposób? Robiąc zakupy w drogerii Natura lub kupując produkty firmy Oknoplast. Więcej o akcji na stronie: https://wsparciepostarcie.org.

Fot. MCH/ZIS