Kraków Business Run 2017: 415 374 zł wsparcia

415 274 zł dla podopiecznych fundacji Poland Busieness Run i innych organizacji charytatywnych wybiegali w niedzielę, 3 września uczestnicy 6. edycji charytatywnego Kraków Business Run. Na nowej trasie, ze startem i metą na ul. Bernardyńskiej – u stóp Wawelu – z radością rywalizowało przeszło 1000 pięcioosobowych sztafet, czyli ponad 5000 osób.

W Krakowie uczestnicy wystartowali by wesprzeć przynajmniej 18 osób z niepełnosprawnością ruchową w zakupie protez, sprzętu ortopedycznego i w rehabilitacji. Wśród krakowskich beneficjentów imprezy jest m.in. Wojtek Taraba – parasnowboardzista, paraolimpijczyk z Soczi, aktualnie przygotowujący się do startu w Zimowych Igrzyskach Paralimpijskich w koreańskim Pjongczang. Startujący w biegu pomogli też podopiecznym Stowarzyszenia UNICORN, Zawsze dla Ciebie oraz Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko.

Honorowym starterem była Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Poza przedstawicielami wielu krakowskich i małopolskich firm, w biegu udział wzięły też sztafeta Urzędu Miasta Krakowa oraz dwie drużyny reprezentujące Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie – żeńska i męska.

W sportowej rywalizacji po raz kolejny zwyciężył zespół Dotfizjo, ze stałym bywalcem i wielokrotnym triumfatorem krakowskich imprez biegowych Adamem Czerwińskim na czele.

Na trasie można było też spotkać m.in. olimpijczyka, brązowego medalistę mistrzostw świata i srebrnego medalistę mistrzostw Europy w chodzie sportowym Grzegorza Sudoła.

Kraków Business Run to część ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run. Uczestnicy z ośmiu  miast – Krakowa, Poznania, Katowic, Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Lublina wystartowali wspólnie o tej samej godzinie. Razem wybiegali 1 630 179, 80 zł na cele charytatywne!

Kompletne wyniki Kraków Business Run i Poland Business Run 2017 znajdują się TUTAJ.

Fot. MCH/ZIS