Krakow Business Run 2013: Podwoić liczbę startujących, zapisy od 6 maja

W czwartek, 4 kwietnia Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal i Prezes Fundacji Poza Horyzonty Jan Mela, w obecności Magdaleny Sroki ? Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa, podpisali umowę w sprawie organizacji tegorocznej, drugiej edycji Krakow Business Run, która odbędzie się 15 września. Dochód z tego charytatywnego biegu zostanie przeznaczony na zakup protez nóg dla Agnieszki Harasim. 6 maja rozpoczną się zapisy do KBR 2013.

Agnieszka Harasim ma 25 lat, pochodzi z Augustowa ale mieszka w Krakowie. Urodziła się bez nóg. Mimo to jest bardzo aktywną osobą - lubi sport, gra w koszykówkę na wózkach, posiada patent żeglarski. Jest młoda, energiczna i nie lubi nudy. Jednak jej stare, ciężkie protezy są już zupełnie zużyte, dawno z nich wyrosła. Agnieszka wierzy, że swoją postawą może zainspirować inne osoby będące w podobnej sytuacji.

Aby jej pomóc, organizatorzy biegu: Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel, UBS Service Centre (Poland) Sp. z o.o. i Luxoft Poland Sp. z o.o. chcą podwoić liczbę uczestników. W pierwszej edycji wystartowało z górą 1000 biegaczy w ponad 200 sztafetach, z blisko 100 firm.  Po ubiegłorocznym KBR nowoczesną protezę nogi otrzymała Justyna Topa. - Dla osoby, która przez całe dorosłe życie poruszała się o kulach, to niewyobrażalne szczęście móc normalnie chodzić - mówi Jan Mela. 

- Największy fenomen tego projektu to fakt, że nie jest to klasyczne działanie CSR - społecznej odpowiedzialności biznesu. Niecodzienność sytuaji polega na tym, że w przypadku tego biegu pracownicy firm angażują się bezpośrednio w całe przedsięwzięcie, tworzą społeczność - podkreśla Magdalena Sroka,  Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

- Dla nas najważniejszy jest cel tego biegu, z tym większą radością i satysfakcją zajmujemy się jego organizacją - zapewnia Krzysztof Kowal, Dyrektor ZIS. Podczas czwaartkowej konferencji Dyrektor ZIS zaprosił wszystkich na 12. Cracovia Maraton, który odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia, ale już dzień wcześniej miłośnicy i sympatycy biegania będą mogli uczestniczyć w wielu atrakcyjnych imprezach poprzedzających głowne wydarzenie weekendu.

Wracając do Krakow Business Run, jego trasa nie ulegnie w 2013 roku zmianie, start i meta znajdować się będą w Rynku Głównym. Wprowadzona została odrębna kategoria dla zespołów złożonych z profesjonalnych biegaczy.

Więcej szczegółów i zapisy na stronie: www.krakowbusinessrun.pl.

[galeria:501]
Fot. MCH/ZIS